1. Головна
  2. >
  3. Культура

А ви бували в Парку Шенборна?

138
Культура Без регіону (не видаляти!)

Парк в історичному урочищі Воєводино прекрасний в будь яку пору року, його алея, біла узимку та яскравогаряча у літній період, це чудове місце відпочинку та для...

А  ви бували в Парку Шенборна?
Культура/Розваги: Блог ім. OlyaBedio: А  ви бували в Парку Шемборна?Парк в історичному урочищі Воєводино прекрасний в будь яку пору року, його алея, біла узимку та яскравогаряча у літній період, це чудове місце відпочинку та для тривалих прогулянок теренкурами.

Яке перше враження від Парку Шенборна на відомому карпатському курорті Воєводино? Звісно вхідна брама, що відразу показує, що входиш у визначне місце. А краса починається далі. Так, однозначно, період Австро-Угорщини зробив вплив на історію, культуру, життя та побут краю.Ліс, газони, екзотичні дерева та велике природнє озеро формують з Парка Шенборна справжньою родзинкою Закарпаття. Відпочивати у парку можна годинами, та насолоджуватись навколишньою красою.

З самого початку парк розпланували довкола, загатного озера, між горами Турянської долини, ідея полягала у тому, щоб майбутній парк увібрав у себе чудову атмосферу, з гарними доріжками, кущами, лавицями, рослинами, деревами та водоймами.
Відвідувачів Парку Шенборна зустрічає вхідна брама, що є своєрідним порталом між двома епохами на теренах Закарпаття, епохою Австро-Угорщини та сучасної України.

На двох баштах брами зображені державні герби та прапори Австрії та Угорщини, епохи Австро-Угорської імперії, а відвідувачів Парку Шенборна зустрічають два охоронці, макети солдатів інсбрукського піхотного полку (Австрія) та дебреценського гусарського полку (Угорщина).
Пройшовши далі парком, бачимо водойму. На думку деяких дослідників, назва Тур походить від етруського слова тур – вода. В околицях бере свій початок і річка Тур’я, звідси і назва Турянська долина. Хоча інша легенда стверджує, що назва походить від того, що у даній долині жили тури.
З лівого боку, над озером розташована кам’яна будівля, діючий водяний млин. Будівля збудована з каменю, металу, та вкрита дерев’яним гонтом-шинглею. В середині млина, 2 старовинні жорна, вагою близько півтони та австрійський хойрігер. Ззовні жорна обертає двометрове дерев’яне колесо, що виготовлено з жовтого дерева – акації.
Прямуючи далі, гості парку Шенборна виходять на міст Чотирьох Євангелістів, що збудований у бароковому стилі, з відреставрованими скульптурами чотирьох євангелістів, Луки та Іоана, Марка та Матвія. Техніка виконання скульптур злегка нагадує роботи на Карловому мості в Празі. Якщо дивитись на міст ззовні, то в середині він сходиться у формі арки, посередині якої висять ковані хрести, що є символом Старого та Нового Заповіту, та ніби освячують воду, що тече в село.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber