Одних з найзагадковіших ромів називають «келделарі».
Серію світлин з ромами із Королева оприлюднили в мережі.
"Серія фотографій самих загадкових ромів Закарпаття «келделарі». Вони проживають у селі Королево Виноградівського району, і є одні з найбільш закритих спільнот України. Ще ромів Королева називають королівськими циганами або шатровими ромами.
Мені пощастило бути саме в цій містичній спільноті і відчути красу, традиції їхньої культури, яка здається зовсім іншим світом…Особлива подяка Артуру Форкошу(барону) за довіру і теплий прийом", - пише автор світлин Michael Dorohovich.
Довідково:
Роми (Цига́ни) — назва групи народів індоарійської етнічної групи, що проживає у багатьох країнах світу — в Європі, Близькому та Середньому Сході, Північній Африці та в країнах обох Америк. Ромська мова належить до індійської групи індоєвропейських мов.
Роми (цигани) в Україні — етнічна меншина, яка проживає на території України. Загальна чисельність діаспори (згідно з даними перепису 2001 року) становила 47 587 осіб, більшість яких проживали у Закарпатській (14 004 особи), Донецькій (4 106 осіб), Дніпропетровській (4 067 осіб) та Одеській (4 035 осіб) областях. В Україні, за деякими даними, проживає 15 етнічних груп ромів, серед яких: серви, келдерари[ru], ловарі, крими, сінті, унгріко рома, словацькі цигани, руські цигани, гімпени, кишенівці, урсари, волохи та інші.
На Закарпатті проживають такі групи циган: словацькі рома (нащадки переселенців початку XX ст.), келдераре, унгріко рома (вихідці з Угорщини), які проживають компактними групами. Найбільша кількість циган нараховується у місті Мукачевому (1,4 %), у Виноградівському (0,8 %), Берегівському (4,1 %) та Ужгородському (4,1 %) районах Закарпатської області.
Читайте також:
Родина Богар з Виноградівщини планує створити музей ромської культури (ВІДЕО)
«Бахтале роменца!» сім’ї Богар із Підвиноградова (ФОТО, ВІДЕО)
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- Сюрприз для водіїв: як зміни в іспитах на права вплинуть на ваш досвід?
- Закарпатці ще "ловлять удачу": в яких районах досі полюють за "білим скарбом"? (ФОТОФАКТ)
- Закарпаття готується до удару: що чекає на жителів області 19-20 листопада внаслідок негоди
- Гра з невідомим й до чого тут закарпатці: хто й чому "трусить" людей в областях України?