Чергова мініскульптурка присвячена залізничникам та переселенцям.
В Ужгороді на території вокзалу встановили мініскульптурку, присвячену переселенцям та залізничникам. Про це сказала виконувачка обов'язків директора залізничного вокзалу Олена Французова.
За її словами, приурочили відкриття до Дня залізничника, які від початку повномасштабної війни допомагали вимушеним переселенцям евакуюватися.
На мініскульптурці зображена дитяча іграшка — зайчик, який сидить на валізі з кованою залізною ручкою. Роботу виконав ужгородський скульптор Роман Мурник. Розповідає: ідея виготовити таку фігуру з'явилася після того, як побачив світлини ракетного обстрілу вокзалу у Краматорську.
“Взяв я зайчика, щоб пов'язано було з трагічною подією, яку б пам'ятали у майбутньому, щоб знали, що таке було. Маленька мініскульптурка — символ дитини та втрати її надій. Скульптурка виготовлена традиційно з бронзи. Кам'яна основа — валіза, зроблена з піщаника, вона символізує міць і силу наших воїнів”.
Виконувачка обов'язків директора Ужгородського вокзалу Олена Французова — вимушена переселенка з Маріуполя. Каже, що вклад залізничників і волонтерів під час евакуації мирного населення неоціненний. “Я працювала начальником вокзалу у Маріуполі. Він потрапив під окупацію з перших днів вторгнення Росії, тому виїжджали ми дуже важко. Приїхала сюди таким же евакуаційним потягом, який призначала Укрзалізниця. Мені, як переселенці, та іншим людям — це буде пам'ять тих подій, які тут відбувалися. Це тільки завдяки залізничникам і волонтерам, воно не стало колапсом. Всі швиденько робили свою справу: залізничники відправляли, волонтери приймали й годували”.
Мініскульптурку, яку відкрили на залізничному вокзалі, вже 53-тя фігурка в Ужгороді, — каже туризмознавиця Марія Заболотна. Її назва — "Валіза — 2022".
“Такі скульптурки є важливими. Тим більше ця скульптурка буде зустрічати гостей нашого міста, звичайно, не з тією емоцією, на яку б хотілося б розраховувати в туристичній локації. Але все ж таки ми мусимо розуміти, що це наше сьогодення: ми маємо про нього пам'ятати, ні якому разі не відвертатися від цієї теми, не замовчувати. Звичайно, ця скульптурка буде величезною подякою нашим залізничникам: ті, хто буде заходити в ці вагони, ті, хто буде супроводжувати й переселенців, і гостей на маршруті. Тому, ця скульптурка, насамперед має емоційне навантаження”.
За словами Марії Заболотної, ініціатором встановлення мініскульптурки "Валіза — 2022" був туризмознавець та професор Ужгородського Національного університету Федір Шандор, який зараз на фронті.