1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Серед вкрадених цінностей – самвидави поезії Дмитра Кременя, Миколи Матоли, Василя Горвата, графіки Павла Бедзіра... (ФОТО)

05.02.2022 19:00 0 Культура
 

Ці раритетні самвидави існують в одному екземплярі.

Зʼясовуючи перелік викрадених речей 28 січня з приміщень на вул. Гагаріна, де має осідок і складські приміщення ужгородське ГО Історичний клуб «Красне Поле», виявилося, що зникли не лише найрізноманітніші господарські предмети й матеріали та автомобіль, але й збірки самвидаву радянських часів (70-ті рр. ХХ ст), які зберігалися в окремому файлі поряд з рештою архівних матеріалів. 

Серед зниклого – самвидавні збірки «Тан блукаючого вогню» Дмитра Кременя, «Спалах на сцені» та «Марева» Миколи Матоли, «Сльоза барабана» Василя Горвата, альбом репродукцій та оригінальних відтисків графіки Павла Бедзіра та ін. 

Ці раритетні самвидави існують в одному екземплярі. 

На переконання керівників історичного клубу Івана Ребрика й Томаша Лелекача, погром і викрадення можуть мати не лише корисливу мету. Зокрема, розкидані й затоптані жовто-сині прапори, перекинуті й пошкоджені зарамовані під скло портрети учасників подій Карпатської України, гадають вони, не конче випадкові.  

Аналогічний погром було вчинено рівно 5 років тому, теж 28 січня, і так само крадіжка супроводжувалася особливим цинізмом і брутальністю щодо української символіки, нагород, фотографій.  

Тоді також зникла ексклюзивна річ, існуюча в єдиному екземплярі – фотоальбом родин Добрянських-Геровських-Кимаків та ін. з другої пол. ХІХ ст. Всі ці зниклі матеріали зберігалися в архіві Івана Ребрика.

До честі поліції, вона оперативно затримала принаймні одного підозрюваного, про що повідомлено на сайті ГУНПУ Закарпаття.  

Про те, чи розглядаються версії про організовану групу зловмисників, а також про версії імовірних мотивів злочину – у повідомленні не вказано. 

Ця подія, однак, набула широкого інформаційного розголосу в Закарпатті та далеко поза його межами. 

Василь Горват

Нагадаємо, в мережі показали кептар, який гуцули подарували Сталіну (ФОТОФАКТ)

Читайте на ГК:Полум'я свічок під відкритим небом: на Закарпатті вшанували воїнів 128-ї бригади (ВІДЕО)
Читайте на ГК:На Закарпатті попрощаються із загиблим на війні Героєм (ФОТО)
Читайте на ГК:Конфлікт у центрі Ужгорода: поліція затримала зловмисника за ножове поранення місцевого мешканця

 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська