1. Головна
  2. >
  3. Культура

Феєричний концерт столичного мистецького колективу в Берегові (ФОТО)

177
Культура Новини Берегова

На сцені міського амфітеатру виступили артисти Національного заслуженого академічного народного хору імені Григорія Верьовки.

Цей колектив не потрібно представляти, бо шанувальникам народного мистецтва  добре відомі його творчі досягнення. Основу репертуару артистів становлять українські фольклорні знахідки, пісні та танці інших народів. Представляючи свої підопічних, генеральний директор і художній керівник хору, народний артист України, професор Зеновій Корінець, який свого часу 15 років працював із Закарпатським народним хором, зазначив, що в колективі є представники майже всіх регіонів країни, так само вони репрезентують самобутні твори з цих етнографічних місцин.

“У нас широко представлені кращі зразки не лише української фольклорної скарбниці, а й представників інших національностей – угорців, румунів, болгар, словаків тощо,” - зауважив керівник.

Свою промову він закінчив крилатою фразою “Хай загинуть наші вороженьки, як роса на сонці” й одразу у виконанні хорової групи велично прозвучав Гімн України, який підхопили всі присутні.

Шанованих гостей зі столиці тепло вітали голова Берегівської міської об’єднаної територіальної громади Золтан Бабяк та народний депутат України Микола Тищенко – сьогоднішній куратор Закарпаття від провладної партії “Слуга народу”. Останній передав найкращі побажання колективу та берегівчанам від Президента України Володимира Зеленського.

“Зшиваймо Україну любов’ю та добром, особистим вкладом у примноження досягнень країни, зростанням добробуту всього народу,- наголосив парламентарій. – Ми з командою робимо все заради нашого кращого майбутнього, реалізації намічених проектів, спрямованих на економічне зміцнення держави та її процвітання.”

Відтак сценою заволоділи артисти. Оригінальні композиції, в яких органічно переплітались музика, спів і танець, на одному подиху змінювали одна одну.

Знайомі з дитнства українські народні мелодії заворожували в майстерному оранжуванні та виконанні артистів. Звичайно, особливо припали до душі глядачам закарпатські мотиви, оригінальний танець опришків, запальний угорський чардаш, гуцульські пісні. Їх вони зустрічали оплесками стоячи, скандуючи “Браво!” і “Молодці!”. Проявили себе й солісти  та музиканти колективу. Перші продемонстрували чудові голоси, а другі – віртуозну гру на сопілці, скрипці, кларнеті, цимбалах, інших інструментах. Зачарували члени хореографічної групи хору: дівчата буквально пливли по сцені, як лебеді, а чоловіки показали свою силу в різних акробатичних елементах, які органічно вплітались у танцювальні композиції. Особливо гаряче спрйняла аудиторія виступ козаків, фрагменти якого виконавцям довелося кілька разів повторювати на “Біс!”

Зеновій Корінець щиро дякував берегівчанам за такий теплий прийом і завершив промову словами: “Шануймося й любім один одного та ближніх!”  

На знак вдячності за викликані виступами артистів приємні почуття Микола Тищенко, його колега по парламенту, народний депутат Михайло Лаба, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров та Золтан Бабяк винесли учаникам хору великий кошик розкішних квітів. А члени громадської організації “Кожен може допомогти” (голова Богдаг Гоцинець) вручили киянам величезний смачний торт.

Концерт завершився традиційним “Многая і благая літ”, яку співали всі присутні  на “Арені Берегово”.

А по завершенню програми артисти і Микола Тищенко залюбки фотографувались на згадку про цю захоплюючу подію з усіма бажаючими.

Нагадаємо, у Берегові відбувся прем’єрний виступ гурту “Життя” (ФОТО)

 Читайте також: