1. Головна
  2. >
  3. Культура

У Мукачеві можна оглянути експозицію репродукцій всесвітньо відомого Мігая Мункачі (ФОТО)

486
Культура Новини Мукачева

В "Угорському домі ім. М. Мункачі" виставлено репродукції полотен всесвітньо відомого художника.

Картини прикрашають концертну залу на другому поверсі нещодавно від реконструйованої будівлі.Тут можна побачити репродукції як всесвітньо відомих полотен митця, так і маловідомі роботи різних періодів. Зокрема, і знакові твори, що ознаменували започаткування реалізму в угорському живописі: "Христос перед Пілатом", "Завоювання", "Ніжні струни", "День народження батька", "Учень позіхає" та ін.

Мігай Мункачі – угорський живописець німецького походження, основоположник і творець угорського реалістичного живопису. Народився 20 лютого 1844 року в Мукачеві в родині дрібного чиновника, німця фон Ліба. Помер 1 травня 1900 у Енденліху, поблизу Бонна, Німеччина. З дозволу громади Мукачева, Мігай фон Ліб отримав прізвище Мункачі, яке вказувало на походження митця.

Творчість Міхая Мункачі займає унікальне місце в історії угорського і світового мистецтва. У ньому поєднуються і гармонують різні напрями і жанри. Урочиста гідність монументальних робіт, невимушеність салонних сцен, реалістичність портретів представляють художню цінність, яку можна порівняти з творами найвідоміших європейських художників. У його персонажах відображені страждання і життєва боротьба художника. Його реалістичні жанрові картини складають мозаїку сцен з життя угорських селян, в той час як салонний живопис, навпаки, ілюструє ідеальне безтурботне міське життя.

Однією з причин надзвичайного інтересу до творчості Мункачі є його багата біографія, в якій одночасно присутні запаморочливі злети і падіння, непроглядне горе і сліпуча розкіш, глибока самотність і бурхливе світське життя.

Нагадаємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, у Мукачеві експонують графіку відомого митця-архітектора Закарпаття Олександра Андялоші (ФОТО)

Читайте також: Угорський дім ім. Мігая Мункачі відкрили в Мукачеві: як виглядає реконструйована історична будівля зовні і всередині (ФОТО)

Читайте також: