Це відбудеться у межах реалізації проєкту «Збереження замків Закарпаття», який підготувало Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття».
Про це повідомляє Закарпатська обласна рада у Фейсбуці.
Роботи передбачають очищення простору навколо залишків замків, антисептичне оброблення та укріплення спеціальними дерев’яними конструкціями залишків стін, пересівання сотень кубометрів ґрунту у кожній споруді, з’єднання окремих елементів залишків та накривання укріплених конструкцій тимчасовими дашками.
Такий комплекс робіт, на думку фахівців, дасть можливість зберегти чотири замки на 3-5 років принаймні у тому вигляді і стані, у якому вони перебувають зараз, і плавно перейти до реалізації проєктів з їхньої реставрації та/або музеєфікації.
Повідомляється, що на цьому етапі розробили чотири проєктно-кошторисні документації на підготовку та проведення протиаварійних і невідкладних консерваційних робіт Королівського, Виноградівського, Квасівського та Середнянського замків.
За словами проєктантів, найменш об’ємні – заплановані роботи у Квасівському замку, а найбільш масштабні — у Королівському. Також існує проблема під’їзних доріг до всіх об’єктів, крім Середнянського замку. А ще — питання з прилеглими охоронними територіями до цих пам’яток. Наприклад, у Виноградові майже впритул до замку наблизився приватний житловий сектор.
Голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров додав, що відновленням закарпатських замків зацікавилися й наші угорські сусіди. У зв’язку з цим, в майбутньому можна розглянути питання про залучення їх як партнерів до відновлення цієї частки історичної спадщини Закарпаття.
Проєкт “Збереження замків Закарпаття” розроблено АРР «Закарпаття» як продовження уже реалізованого проєкту «Збереження Середнянського замку та замку «Сент-Міклош» у межах Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яка реалізується Асоціацією ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” та фінансується за кошти обласних бюджетів Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей та діючого проєкту HUSKROUA /1702/3.1/0091 «Відновлення туристичної привабливості історичного Соляного Шляху» у межах Програми транскордонного співробітництва Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна Європейського Інструменту Сусідства за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Нагадаємо, Закарпатські медики розповіли про антитіла до коронавірусу: як відбувається захист організму (ВІДЕО)
Читайте також:
- У понеділок 45 населених пунктів Закарпаття будуть БЕЗ світла: відома причина відключень
- Будинок - привид чи полтергейст?: що за історія лякає жителів про одну із будівель у Закарпатській громаді?
- Дев'ять годин планових: де закарпатцям відключать світло вже завтра й чи будуть графіки ще сьогодні?
- Земляна зірка - незвичний гриб: на що полюють закарпатці в морозних лісах? (ФОТОФАКТ)
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Частина Австро-Угорщини на Закарпатті: побудований...
За легендою палац має 365 вікон (кількіс...
17.08.2024 22:55 1063 0 Культура
Про “закарпатське метро” чули?: колись там їздили ...
Тунель довжиною 310 метрів знаходиться н...
29.08.2024 23:09 6824 0 Культура
Фільм, який знімали на Закарпатті, візьме участь н...
Змагатиметься в номінації "Найкращий між...
09.09.2024 22:51 6475 0 Культура
Єдиний на Закарпатті: в мережі показали відкриття ...
Відкриття "повітряних воріт" на Закарпат...
11.09.2024 20:21 12830 0 Культура
А ви бачили «Кам’яну квітку»?: розкрито таємницю ч...
Мало хто замислювався над тим, як саме у...
24.09.2024 21:22 250 0 Культура
Трагедія на сцені: відомий турецький співак помер ...
Турецький співак Метін Аролат, який здоб...
25.09.2024 13:18 648 0 Культура