1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Картини Юрія Шелевицького кличуть в Карпати (ФОТО)

17.03.2021 20:47 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Персональна виставка картин мукачівського художника відкрилась в експозиційному залі Мігая Мункачі консульства Угорщини в Берегові.

На перегляд шанувальників живопису було запропоновано близько 30 робіт, написаних митцем в останні роки.

“Я б назвав їх пленерними,- ділиться з Голосом Карпат Юрій Шелевицький.- На початку творчості захоплювався імпресіонізмом, тепер тяжію до реального відтворення навколишнього.”

Як відмітив у вступному слові керівник дипломатичної установи Матяш Сіладі, полотна автора – не ілюстративні, а відтворюють справжні реалії життя, підкоряють своєю глибиною,

“Митець намагається дістатися до суті явища, яке виносить на загал через своє бачення,- каже нашому виданню Генеральний консул.- Вони носять зараз елементи модернізму, автор своїми методами фіксує атмосферу краю та його людей, доповнюючи закарпатські традиції найновішими художніми штрихами та абстрактними ефектами.”

На думку дипломата, який добре знається в мистецтві, творчість Юрія Шелевицького – це лірична артикуляція взаємодій між багатонаціональним соціальним середовищем, корінням якого є історичне минуле, та чудовим природним буттям.

Народився  митець на Рівненщині, коли йому було чотири роки батьки переїхали на роботу в Закарпаття

“За що я їм щиро вдячний,”- з усмішкою каже пан Юрій.

Тут він здобув фахову освіту – закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, Закарпатський художній інститут. Зараз сам викладає в Закарпатській академії мистецтв. Є постійним учасником регіональних, національних та міжнародних виставок і пленерів. Його роботи можна побачити в багатьох українських та закордонних музеях, у приватних колекціях. Тепер доробками уже корінного мукачівця милуватимуться берегівчани та гості міста.

“Полотнам Юрія Шелевицького притаманні лірична відвертість та своє оригінальне відтворення побаченого, повз яке пересічна людина просто пройде,- характеризуючи творчість Майстра зазначив його колега Аттіла Копріва.- Зараз ми створили в Мукачеві асоціацію “За мистецтво й культуру Карпат”, до якої увійшов і Юрій. Сподіваємось, що разом з ним зможемо подарувати шанувальникам прекрасного ще багато чудових картин. У нього вже зараз є чимало полотен, які своєю неповторністю так і кличуть у Карпати.”

Нагадаємо: раніше письменник та актриса з Берегівщини отримали мистецькі премії Угорщини.

Читайте на ГК:Пожежа на Берегівщині: надвірна споруда постраждала від загоряння
Читайте на ГК:Сховали серед багажу: митники розповіли про знахідку в автомобілі молдаванина /ФОТО
Читайте на ГК:Приїде додому “на щиті”: у Берегові попрощаються з полеглим Героєм /ФОТО
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська