Персональна виставка картин мукачівського художника відкрилась в експозиційному залі Мігая Мункачі консульства Угорщини в Берегові.
На перегляд шанувальників живопису було запропоновано близько 30 робіт, написаних митцем в останні роки.
“Я б назвав їх пленерними,- ділиться з Голосом Карпат Юрій Шелевицький.- На початку творчості захоплювався імпресіонізмом, тепер тяжію до реального відтворення навколишнього.”
Як відмітив у вступному слові керівник дипломатичної установи Матяш Сіладі, полотна автора – не ілюстративні, а відтворюють справжні реалії життя, підкоряють своєю глибиною,
“Митець намагається дістатися до суті явища, яке виносить на загал через своє бачення,- каже нашому виданню Генеральний консул.- Вони носять зараз елементи модернізму, автор своїми методами фіксує атмосферу краю та його людей, доповнюючи закарпатські традиції найновішими художніми штрихами та абстрактними ефектами.”
На думку дипломата, який добре знається в мистецтві, творчість Юрія Шелевицького – це лірична артикуляція взаємодій між багатонаціональним соціальним середовищем, корінням якого є історичне минуле, та чудовим природним буттям.
Народився митець на Рівненщині, коли йому було чотири роки батьки переїхали на роботу в Закарпаття
“За що я їм щиро вдячний,”- з усмішкою каже пан Юрій.
Тут він здобув фахову освіту – закінчив Ужгородське училище прикладного мистецтва, Закарпатський художній інститут. Зараз сам викладає в Закарпатській академії мистецтв. Є постійним учасником регіональних, національних та міжнародних виставок і пленерів. Його роботи можна побачити в багатьох українських та закордонних музеях, у приватних колекціях. Тепер доробками уже корінного мукачівця милуватимуться берегівчани та гості міста.
“Полотнам Юрія Шелевицького притаманні лірична відвертість та своє оригінальне відтворення побаченого, повз яке пересічна людина просто пройде,- характеризуючи творчість Майстра зазначив його колега Аттіла Копріва.- Зараз ми створили в Мукачеві асоціацію “За мистецтво й культуру Карпат”, до якої увійшов і Юрій. Сподіваємось, що разом з ним зможемо подарувати шанувальникам прекрасного ще багато чудових картин. У нього вже зараз є чимало полотен, які своєю неповторністю так і кличуть у Карпати.”