1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Сьогодні відзначають День угорської культури

22.01.2021 18:32 Культура

Ще в 1985 році піаніст Арпад Фасанг (Fasang Árpád) запропонував відзначати цю дату.

Ще в 1985 році піаніст Арпад Фасанг (Fasang Árpád) запропонував відзначати цю дату.

22 січня в Угорщині відзначається День угорської культури в ознаменування того, що згідно зі свідоцтвом рукописи в цей день в 1823 році поет і політик Ференц Кьолчеї (Kölcsey Ferenc) закінчив свою роботу над текстом Державного гімну, повідомляє DayNews.Top.

Щорічно в цей день угорці віддають данину поваги угорської культури, проходять презентації фільмів та музичних творів, проводяться літературні вечори та театральні вистави, працівників культури відзначають державними нагородами.

Ще в 1985 році піаніст Арпад Фасанг (Fasang Árpád) запропонував відзначати цю дату. За словами Арпада Фасанга «цей день також пов'язаний з підвищенням обізнаності про те, що ми можемо черпати з тисячолітньої спадщини, і є чим пишатися, тому що цей народ багато дав Європі, культурі світу. Це спадщина стійко, їм можна управляти, і воно також може допомогти у вирішенні сьогоднішніх проблем ».

В кінці грудня 1988 року, Національна рада Патріотичного народного фронту (HNF) закликав відсвяткувати 22 січня як День угорської культури, а в січні 1989 року HNF організував першу серію урочистих заходів.

Читайте на ГК:Збірна України з баскетболу розгромила Угорщину і виграла відбіркову групу
Читайте на ГК:В Угорщині затримали українця: відомо що він накоїв
Читайте на ГК:Простий рецепт справжнього угорського гуляшу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...