1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Прокуратура оскаржила в суді рішення про ліквідацію дитячих шкіл мистецтв на Ужгородщині

04.01.2021 18:14 Культура

Про це повідомила Закарпатська обласна прокуратура.

Про це повідомила Закарпатська обласна прокуратура.

Прокуратура звернулася до Господарського суду Закарпатської області з позовною заявою через виявлені порушення законодавства при прийнятті Ужгородською районною радою рішень про ліквідацію дитячих шкіл мистецтв.Відповідні питання виносилися на пленарне засідання у грудні та набрали більшість голосів депутатів.

Йшлося про скорочення базової мережі закладів культури місцевого рівня, а саме припинення діяльності Середнянської та Малодобронської дитячих шкіл мистецтв. Їх ліквідація не передбачала настання правонаступництва та надання здобувачам початкової мистецької освіти можливості продовжити навчання в іншому відповідному закладі.

Відсутнє і необхідне погодження Міністерства культури та інформаційної політики України.Ужгородською місцевою прокуратурою встановлено, що такі рішення суперечать як ряду законів, так і інтересам держави та населення новостворених Середнянської та Великодобронської об’єднаних територіальних громад.

Це створює ризики для належного функціонування та впровадження державної освітньо-культурної політики, духовного та естетичного розвитку і виховання дитячого населення Ужгородського району, а також негативно впливає на реалізацію конституційних прав дітей на освіту.Оскарження зазначених рішень в суді стало реалізацією наданих законом повноважень щодо захисту державних інтересів у порядку представництва.

Нагадаємо, маловідома середньовічна церква на Ужгородщині: історик розповів цікаві деталі (ФОТО)

Читайте на ГК:Помер видатний науковець, доцент кафедри УжНУ
Читайте на ГК:На Ужгородщині спалахнув генератор в житловому будинку
Читайте на ГК:Їх тато став янголом: у Чопі попрощаються з Героєм Олександром Олійником (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська