1. Головна
  2. >
  3. Культура

Ужгородському замку передали музичний інструмент тараґот (ВІДЕО)

390
Культура Новини Ужгорода

Народний духовий музичний інструмент тараґот буде в Закарпатському краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького в Ужгороді. Його нині передала їм до колекції родина Панових. За словами Алена Панова, цей інструмент має близько ста років.

Ужгородському замку передали музичний інструмент тараґот (ВІДЕО)

Музикант-тараґотист Шандор Шрайнер грає на тараґоті. На цьому інструменті навчився грати самостійно. Каже, на Закарпатті тільки він грає професійно на тараґоті: "Можу сказати, що і в Україні. Ще у Берегові є одна людина, яка грає, але тільки прості мелодії", повідомило Суспільне.

За словами Шандора Шрайнера, тараґот у середньовіччі використовували як військовий музичний інструмент:

"Могли передавати мелодією якусь важливу інформацію замки одне одному. А вечорами для розваги грали на ньому. І коли вони були сумні, то сумні пісні грали, коли було весело, тоді вони танцювали під тараґот".

Ален Панов розповів: експонат, який їхня родина передала музею, створений наприкінці 19 – початку 20 століття:

"Музикантами вважається класичним Hungaricum, тобто інструментом, який має автентичне походження лише з цих земель. Тому поповнення сьогодні тематичної колекції і залів Закарпатського краєзнавчого музею, яка переймається якраз історією із 8 до 20 століття, думаю, це буде дуже гарно, що люди зможуть спостерігати за наявністю саме цього інструменту в експозиції".

На експонаті продовжуватимуть грати, каже виконувач обов’язків директора музею Михайло Делеган, коли будуть якісь важливі події, музичні свята, День музеїв, Ніч у музеї.

"Державні українські свята і угорські у нас відбуваються заходи, то цей музичний інструмент буде грати. Він буде функціонувати", — розповів Михайло Делеган.

Експонувати інструмент почали з 16 грудня, одразу після його передачі музею.

Нагадаємо, Каменських вразила фанатів у шкіряній сукні (ФОТО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber