1. Головна
  2. >
  3. Культура

У Берегові угорські дипломати відзначали кращих молодих митців (ФОТО)

393
Культура Новини Берегова

Два місяці тому консульство Угорщини в Берегові оголосило конкурс на кращий малюнок чи інший мистецький твір серед молоді. В переддень католицького Різдва підбили підсумки.

Особливого шарму конкурсу надавало те, що роботи оцінювало професійне журі на чолі із президентом  Національної Академії мистецтв України Андрієм Чебикіним, персональна виставка якого теж проходила у виставковому залі дипломатичної установи нинішнього року.

“Було надзвичайно важко з майже сотні творів, надісланих на конкурс в режимі онлайн, відібрати найкращі,- наголосив голова суддів.- Це засвідчують і представлені сьогодні тут полотна. Їх понад 20 і в кожному малюнку відчуваємо руку талановитого майстра. Один із класиків сказав, що відобразити щось на холсту може кожен, а от передати через побачене свої осмислені відчуття вдається далеко не всім. Гадаю, що наші юні митці з цим  справилися.”

Думку Маестро продовжили  інші члени журі, зокрема відомі скульптор Петер Матл та художник Аттіла Копріва, директор музею ім.Й.Бокшая,  живописець Франциск Ерфан, які теж високо оцінили доробки конкурсантів, а окремим навіть вручили призи і премії від очолюваних ними мистецьких громадських організацій. Такої честі удостоїлись Діана Жел, Крістіна Радванскі, Аттіла Ковроді, Яна Магей. Спеціальні відзнаки від консульства вручили Олександру Мочану та Доріні Ворро. Попри це, 10 конкурсантів з 23, чиї роботи відібрали для експонування, запрошені до участі у пленері, який відбудеться весною, а картини переможців у січні поїдуть на виставку в Ужгород. Всім, чиї роботи експонувались у консульстві, були вручені Дипломи за участь у конкурсі. До речі, ознайомитись і оглянути доробки юних можна за попереднім записом.

Чиї ж праці журі визнало найкращими? Третє місце і відповідну премію  присудили Ренаті Маслянко за картину “Майбутнє”. Другим став Петро Керечанин. А перемогу виборов Сергій Лакатош з композицією “Собор”.

Лауреатів тепло вітали Генеральний консул Матяш Сіладі та Андрій Чебикін, Аттіла Копріва і Петер Матл. Вони зичили юним митцям подальших творчих успіхів та цікавих знахідок, нових вершин на обраній стезі.

“З  цих чудових творів бачимо, що на Закарпатті підростає гідна мистецька генерація,- поділився з Голосом Карпат Петер Матл.- Закликаю й інших обдарованих дівчат та хлопців брати активну участь в подібних заходах. Останні відкривають хорошу можливість представитись широкому загалу, як кажуть, показати себе, а нам, митцям старшого покоління, побачити нові таланти. Ми готові підтримати юнь, взяти шефство над ними, можливо, навіть чомусь навчити.”

Нагадаємо, у Виноградові відчиняє свої двері новорічна "Резиденція добрих справ" (ФОТО)

Читайте також: