1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Гігантська скляна стеля та величезне вікно-термометр: як виглядає чехословацька будівля пошти в Ужгороді (ФОТО)

02.12.2020 12:23 Культура

В атріумі будівлі втрачається відчуття часу і простору.

В атріумі будівлі втрачається відчуття часу і простору.

Світлинами поділились у спільноті Uzhhorod Modernism у мережі Фейсбук.

Далі текст допису мовою оригіналу:

Нарешті нам пощастило потрапити всередину ужгородського поштамту і побачити на власні очі просто космічний інтер'єр, якому без п'яти хвилин століття. Ділимося з вами враженнями і світлинами!

Коли з напівтемного коридору ви потрапляєте в двоповерховий атріум будівлі, то флорентійський синдром вам гарантовано — цей храм світла із законсервованим збереженим інтер'єром просто вражає. Гігантська скляна стеля, величезне вікно-термометр на сходовому майданчику, скляні перегородки під сходами, скляні панорамні вікна на другому ярусі, прозорі панелі зі склоблоками на підлозі — світло пронизує цей легкий повітряний простір і вводить вас у стан невагомості.

В атріумі будівлі втрачається відчуття часу і простору. Ви немов би потрапили до машини часу, але зовсім незрозуміло, куди вона вас перенесла — в минуле чи майбутнє. Абсолютно футуристичні форми та геометрія простору тут поєднуються із майже стімпанковими латунними деталями. Ні, це все ж таки минуле. Міжвоєнний модернізм.

Політ архітектурної думки геніального Йозефа Ґочара, визнаного найвидатнішим чеським архітектором XX століття. Живе втілення функціоналізму в склі, бетоні та металі — колишній поштовий та телеграфний уряд Першої Чехословацької республіки.Ця будівля побудована у 1930 році і розташована на вступі до модерністського кварталу Малий Ґалаґов.

Мріємо, що колись цей квартал заслужено увійде до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. А поки що продовжуємо відкривати його для самих себе і для вас.

Ці фото публікуються вперше. За сприяння в доступі до службових приміщень Укрпошта дякуємо генеральному директору Igor Smelyansky - Ігор Смілянський та директору закарпатської дирекції @Сергій Калій.

 

Нарешті нам пощастило потрапити всередину ужгородського поштамту і побачити на власні очі просто космічний інтер'єр,...

Опубликовано Uzhhorod Modernism Вторник, 1 декабря 2020 г.
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...