1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Олександр Гаврош представив книгу із закарпатськими літературними казками

02.12.2020 10:52 Культура

Про закарпатські народні казки чули всі. У ХХ столітті вийшло зо два десятки таких книжок, записаних з уст простих оповідачів, що переказували почуті історії з покоління в покоління.

Про закарпатські народні казки чули всі. У ХХ столітті вийшло зо  два десятки таких книжок, записаних з уст простих оповідачів, що переказували почуті історії з покоління в покоління.

 І якщо за кількістю народних казок Закарпаття випереджало інші регіони України, то з авторською  казкою ситуація склалася протилежна.   

Лише віднедавна закарпатці стали освоювати цей класичний жанр літератури для дітей. Чудовим підтвердженням цього стала щойно видана у тернопільському видавництві «Начальна книга – Богдан» книжка «Казки для Елізи» ужгородського письменника Олександра Гавроша. Збірка має підзаголовок «15 маленьких історій для однієї великої дівчинки» і присвячена «милій Елізі».

На відміну від народних казок, казкові історії Олександра Гавроша цілком міські. Ужгородець впізнає в них обриси рідного міста з величним середмістям, тихоплинною річкою із затишним парком,  пішохідними мостами. Книжка має свою неповторну елегійну атмосферу, яку чудово відтворила художниця Лілія Василенко. Сам автор називає свої казки філософськими,  вкладаючи в кожну з них глибший підтекст.  

Завершує збірку «Казок для Елізи» грайливий «Різдвяний песик», який вже виходив окремим виданням і торік поставлений на сцені Закарпатського муздрамтеатра у вигляді дитячої вистави «Коли звізда ясна…».

Нагадаємо, в Ужгороді стартувала щорічна акція "Письменник за прилавком" (ВІДЕО)

Читайте на ГК: В ужгородському замку провели «Берчені-фест» (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді збираються перейменувати вулицю
Читайте на ГК:Футболісти "Ужгорода" програли вже восьмий матч Першої Ліги
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...