1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

"Серце Сент-Міклоша": у Чинадіївському замку відкрили новий арт-об’єкт (ВІДЕО)

29.11.2020 21:38 0 Культура

Нову родзинку замку зробили у формі серця, щоб показати суть замку - кохання.

Над виготовленням арт-об’єкту "Серце Сент-Міклоша" ковалі працювали близько трьох тижнів, — каже орендар Чинадіївського замку Йосип Бартош. Розповідає, чому арт-об’єкт вирішили зробити у формі серця:

"Ми вже давно мріяли про такий арт-об’єкт, який показав би суть цього замку – кохання. Це зустріч, яка відбулася у цьому замку, вона визначила долю не тільки країни, а, можливо, і долю Середньої Європи. Серце зайняло тут своє належне місце, бо через нього видно все: і замок, і парк, який був закладений 1749 році", — повідомив орендар замку.

На відкриття арт-об’єкту "Серце Сент-Міклоша" із села Драгиня Мукачівського району приїхала Людмила Гойда. Жінка завітала у Чинадіївський замок разом з чоловіком та двома дітьми.

"Ми побачили у Facebook, що буде відкриття у Чинадіївському замку, і оскільки ми ніколи тут не були, то зацікавилися і приїхали. Дуже цікаво зробили, з сердечка можна побачити замок, сфотографуватися. Ми хотіли зробити фото тут всією сім’єю, серце нас зв’язує, і ми один одного любимо", — розповіла відвідувачка локації.

Арт-об’єкт встановили в межах проєкту збереження замку Сент-Міклош та Середнянського замку, — каже директор агенції регіонального розвитку "Закарпаття" Михайло Данканич.

"Ідея і тематика цього замку пов’язана з тематикою кохання, навіть фестиваль флористів називається "Кохання у Сент-Міклоші". Ми поспілкувалися з Бартошом і вирішили, що це має бути серце. Він з дружиною намалювали ескіз, як він має виглядати, і на основі нього ковалі виготовили серце", — розповів Михайло Данканич.

В межах грантового проєкту Асоціації Єврорегіон "Карпати-Україна", що фінансується з обласних бюджетів чотирьох областей — Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької — на арт-об’єкт витратили близько 22-х тисяч гривень.

Нагадаємо, в мережі показали Невицький замок в полоні першого снігу.

Читайте на ГК:Діти пільгових категорій в освітніх закладах Мукачівської громади харчуватимуться безкоштовно
Читайте на ГК:На Закарпатті припинили діяльність підпільних закладів, замаскованих під "лівими" вивісками (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті в будинку виявили тіло жінки: подробиці
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...