1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Твори живописця Роберта Товта повертаються в Берегово (ФОТО)

25.11.2020 19:23 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

У виставковому залі ім.Міхая Мункачі косульства Угорщини в Берегові відкрилась чергова персональна експозиція художника з Ужгородщини Роберта Товта.

Три роки тому берегівчани та гості міста вже мали нагоду познайомитися з доробками митця. І ось його картини знову прибули в місто над Верке.

“Роберт Товт народився в невеличкому селі Ботфалва на Ужгородщині в 1969 році,- акцентував у втупній промові Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.- У юнацькі роки він відвідував студію образотворчого мистецтва Золтана Баконія, відтак два роки поспіль брав приватні уроки живопису в художника Василя Петрецького.”

Дипломат детально зупинився на основних віхах творчості митця, манері малювання, емоціях і енергетиці, які дарують глядачам його полотна.

Сам Роберт Товт вважає себе сучасним імпрессіоністом.

“Мені байдуже, що це - долина чи гірська місцевість, головне, аби вони були мені до душі,”- ділиться з Голосом Карпат художник. – Намагаюсь відтворити саме той момент, який тоді бачу й відчуваю, пропускаючи його через призму власного сприйняття.”

У творчому доробку майстра переважають пейзажі та натюрморти. Роботи виконані здебільшого олійними фарбами, рідше аквареллю. Фарби наносить на холст грубими дрібними мазками, які відтак в цілому відтворюють відповідну кольорову гаму зображення. Споглядаючи його “Озеро Синевир” чи “Водоспад”, “Осінь на горі Пікуй” або “Синевирські гори” ніби відчуваєш, як струмкоче вода з гірських вершин чи шурхотить жовте листя на деревах. Картини випромінюють дивовижну динаміку, наповнюють нас енергетикою та позитивними емоціями.

“Незважаючи на карантин,- каже Голосу Карпат віце-консул Мігай Беке,- намагаємось вносити певну різноманітність у сірі будні панепідемії. На черзі експозиції, приурочені до святого Миколая та Різдвяних і Новорічних торжеств.”

Задушевну атмосферу споглядання чудових творів Роберта Товта доповнював віртуозною грою на саксофоні викладач Берегівської школи мистецтв Аттіла Певсе.

Нагадаємо, в одному із замків Закарпаття відкриють резиденцію Святого Миколая.

Читайте на ГК:На Закарпатті арештували чергових контрабандистів: відомі подробиці (ФОТО)
Читайте на ГК:25 студентів із Закарпаття отримали дослідницьку стипендію професійної колегії ім. Ілони Зріні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Десятки гранат, РПГ та вибухівка - на Берегівщині виявили масштабний арсенал зброї (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...