1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Раритетні фото з жителями Закарпаття очима фотографа початку ХХ століття (ФОТО)

12.11.2020 21:48 Культура

В мережі показали ряд світлин фотографа Сєрґєя Протопопова.

В мережі показали ряд світлин фотографа Сєрґєя Протопопова.

Про це у мережі Фейсбук розповів користувач Mykhailo Markovych.

Далі текст мовою оригіналу:

Шукаючи старі світлини, зроблені на Підкарпатській Русі, чи то пак Закарпатті сто років тому, я дивуюся географії походження фотографів, які відвідали цей край. Тут і близькі угорці з чехами, і досить далекі німці та британці з американцями, але чомусь важко знайти світлини словаків… Хоча справжні фотомитці в Словаччині тоді були, і з Підкарпатською Руссю в них був «безвіз» у одній країні – Чехословаччині.

Тож час відкрити для вас Сєрґєя Протопопова! Хоча й не зовсім «чистого» словака, адже народився він у містечку Валуйкі, на сході теперішньої росії, (колишні українські землі Слобожанщини) звідки після революції еміґрував до Словаччини.

Дізнатись про нього з інтернету нелегко, адже інформації мені вдалось знайти доволі скупо. Відомо, що Протопопов був одним із перших фотографів-репортажистів у Чехословаччині. А також методологом з фотографії та кіно в просвітницьких центрах Банської Бистриці, де керував кіностудією в Регіональному просвітницькому центрі. Володар кількох нагород та відзнак.

Гадаю, декілька його світлин ілюструють життя в 1927 році неподалік Ужгорода, в цей же рік він зробив серію фотографій сплаву лісу на річці Уж. Однак на річці Уж в Словаччині, біля теперішнього кордону з Україною. Можливо існують й інші його фотографії із Закарпаття, про що може натякати нам фотографія гуцулки, що йде в полонину за молоком з конем-гуцуликом…

Помер Протопопов у Банській Штявниці, в Словаччині. Фото: Slovenská národná galéria

 

Шукаючи старі світлини, зроблені на Підкарпатській Русі, чи то пак Закарпатті сто років тому, я дивуюся географії...

Опубликовано Mykhailo Markovych Вторник, 10 ноября 2020 г.
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...