1. Новини Закарпаття
  2. >

"Культурні послуги та якісна інформація": Міністр культури пояснив, що робить українців щасливішими

07.11.2020 22:41 Культура

Будуть ходити в кіно, театри, більше читатимуть і цікавитимуться мистецтвом.

Будуть ходити в кіно, театри, більше читатимуть і цікавитимуться мистецтвом.

В Україні необхідно збільшити кількість людей, які будуть відчувати щастя від споживання культурних послуг та якісної інформації.

Про це в відеозверненні на форумі «Re:Open Zakarpattia» озвучив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Це розвиватиме суспільство та посилюватиме його, підвищуватиме його вартість та цінність. Генератором створень якісних культурних послуг, які роблять людей щасливішими, є креативні індустрії, - зауважив міністр. – Креативні індустрії - це близько 10% всіх зареєстрованих суб’єктів господарювання, це 3-4-% від усього зайнятого населення.  

За інформацією міністра, лише ЄСВ отримане від креативних індустрій перевищує обсяг фінансування культури з держбюджету.

Додана вартість, генерована креативними індустріями - еквівалент річного бюджету МВС (100 млн. грн.). У публічних інвестиціях креативні індустрії генерують від 2 до 4 % ВВП, - каже Олександр Ткаченко. – Щоб підсилити економіку, нам не потрібні природні ресурси, не потрібні додаткові джерела фінансування. Нам потрібні лише талановиті люди, а українці є такими.

Міністр також додав, що в Україні запущено механізм грантів для підтримки креативних індустрій через Український культурний фонд. Цього тижня ВР розгляне у другому читанні законопроект про пільгове оподаткування для культури та туризму. Одне з найбільш важливих завдань, за словами О.Ткаченка, відстояти бюджет на сферу культури на 2021 рік, що б не тільки підтримати існування культури, а залучити більше коштів.

Нагадаємо, закарпатські кордони потребують інтегрованого управління, електронних черг та сервісу, — експертка.

Читайте на ГК:Закарпаття внесуть до "жовтого рівня" небезпеки: відомо дату
Читайте на ГК:Від сьогодні на Закарпатті можливі тимчасові перекриття вулиць: відома причина
Читайте на ГК:Двом закарпатцям повідомили про підозру у наркоторгівлі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...