1. Новини Закарпаття
  2. >

Покров Пресвятої Богородиці 2020: дата, історія, традиції

09.10.2020 22:32 Культура

Покров, або Покрова, є одним з найважливіших свят православ'я. В Україні цей день є вихідним.

Покров, або Покрова, є одним з найважливіших свят православ'я. В Україні цей день є вихідним.

Щороку 14 жовтня православні віруючі відзначають велике свято - Покрову Пресвятої Богородиці, повідомив Кореспондент. В Україні в цей день також святкують День захисника, який є додатковим вихідним. Між цими святами є історичний зв'язок.  

Історія свята 

Покров символізує заступництво Діви Марії за всіх Її чад перед Господом. Згідно з переказами, в 910 році Богородиця явилася схиленим в молитві у Влахернському храмі в Константинополі. Люди просили звільнення від ворогів, які оточили місто. Діва Марія почала благати Бога за християн і покрила людей в храмі своїм омофором на знак того, що бере їх під свою опіку. Вважається, що завдяки захисту Богородиці буря розкидала кораблі супротивника і врятувала жителів Константинополя. В Україні цей день має особливе історичне значення. Покрову Пресвятої Богородиці особливо шанували козаки. Вони будували храми на її честь і вважали Матір Божу своєю заступницею і покровителькою.

Цей день був обраний для святкування Дня захисника України.  

Традиції і заборони на Покрова Пресвятої Богородиці 

Віруючі християни починають святкувати свято напередодні, 13 жовтня ввечері, зі Всенощного чування. Вранці 14 жовтня прийнято відвідувати Божественну літургію. 

Також саме в цей день прийнято просити допомоги у Богородиці. Незаміжнім дівчатам, які шукають свою пару, варто прийти до церкви до початку служби і поставити свічку Богородиці. У неї просять здоров'я, підтримки, і захисту, і покровительства в сімейному житті. 

Забороняється на Покрову важка фізична праця і виконання домашніх обов'язків. Під заборону потрапляють лихослів'я і погані вчинки. 

Також вважалося, що в цей день не можна позичати гроші і відмовляти сватам.

Читайте на ГК:Резервісти: Зеленський зможе без мобілізації призивати тих, хто вже відслужив
Читайте на ГК:Україна першою у світі прирівняла цифровий паспорт до паперового
Читайте на ГК:В Україні соняшникова олія дорожчає рекордними темпами
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...