1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Метр українського мистецтва – на Закарпатті (ФОТО)

06.10.2020 09:00 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Тепер з неповторною творчістю класика мають змогу ознайомитись і закарпатці, насамперед берегівчани.

У виставковому залі консульства Угорщини в Берегові відкрилась персональна експозиція Метра українського живопису, президента Академії мистецтв України, ректора Національної академії образотворчого митецтва і
архітектури Андрія Чебикіна.

Роботи Майстра зберігаються в Національному художньому музеї України (Київ), всесвітньовідомій Третьяковській галереї (Москва), інших подібних закладах та приватних колекціях всієї планети.

Тепер з неповторною творчістю класика мають змогу ознайомитись і закарпатці, насамперед берегівчани.

“Виставка такого рівня, напевно, вперше демонструється в регіоні,- наголосив у вітальному слові Генеральний консул Угорщини в Берегові
Матяш Сіладі.- Створені Майстром графічні полотна вражають глибиною думки і виразністю художньої форми, елегантною розкутістю виконання.”

Андрія Володимировича пов’язувала давня дружба з мукачівським живописцем Золтаном Мічкою, який, на жаль, нещодавно відійшов у
Вічність. У співавторстві двох митців вийшов у світ підручник для художніх вищих закладів “Техніка офорту”, яким до нині користуються у всьому світі.

Посібник перекладений також на угорську мову. Андрій Чебикін брав участь у численних пленерах, що проводились в Угорщині, черпав мотиви і із тамтешніх народних звичаїв та традицій.

“Мистецтво не знає кордонів,- зауважив Матяш Сіладі.- Ми продовжуємо обмінюватись культурними надбаннями й сьогодні, під час всесвітньої епідемії. Свідченням цьому й сьогоднішня виставка знаного митця.”

Останнє десятиліття Андрій Чебикін все частіше буває на Закарпатті.

“Сім років тому придбав тут собі оселю і майже кожного сезону приїжджаю сюди з сім’єю відпочивати,- каже Голосу Карпат митець.- Природа у вашому краї просто чудова, а ще гарніші люди, що тут проживають. Все це надихає мене до нових творчих знахідок, спілкування із закарпатцями дарує нові мотиви, образи тощо.”

Художник-графік часто буває і в Китаї, що теж привнесло до його творчості певні колорити. Андрій Чебикін уміло й винахідливо поєднує метфоричну мову символів та знаків з пластичними якостями фактури графічних матеріалів – паперу, картону і т.ін.
Про це говорив на відкритті виставки в Берегові викладач Закарпатської академії мистцтв Аттіла Копріва, персональна експозиція якого теж
демонструвалась в даній угорській дипломатичній установі.

“Досягти такої довершеності в роботах можна лише з відкритою душею,”- акцентував промовець.

Тепло вітав Метра перший заступник голови Закарпатської ОДА Олег Коцюба.

“Мистецтво справді не знає меж,- зазначив посадовець.- Твори Андрія Чебрикіна ексклюзивні й інклюзивні. Ексклюзивні тому, що митець бачить те, чого не помічають інші, а інклюзивні, бо відкривають можливість серцем відчути відображене на картинах.”

Жанровість робіт митця дійсно вражає. Космічні офорти, монотипиукраїнських традицій, монументальні гобелени, акварелі, пейзажні
замальовки, автопортрети. Широко відомий Метр і як ілюстратор творів класиків української літератури – Івана Франка, Грабовського, Івана Драча, інших. Останнім часом художник успішно застосовує у творчості сучасні технології – цифрову графіку, комп’ютерні елементи тощо.

“Для мене сьогодні особливо хвилюючий день,- поділився Андрій Володимирович.- Адже виставка відкривається напередодні Дня архітектора, праці яких тісно переплітаються з живописом. А наступної неділі відзначаємо День художника. Приємно, що багато моїх друзів прийшли сьогодні розділити з нами радість цієї події. Закарпаття – це мистецький край з високою культурою, творчими традиціями, обдарованими людьми.”

На відкритті експозиці були присутні й знані берегівські живописці, зокрема Анатолій Сакалош. Попросили його поділитись враженнями від побаченого.

Ось що почули:

“Полотна Майстра справді вражають – відчувається рука професіонала. Споглядання його доробків приносить справжню насолоду. Використані образи й мотиви неповторні, техніка відтворення надзвичайно самобутня й оригінальна. Творчість Майстра надихає, спонукує віднайти і в собі приховані можливості.”

По завершенні урочистої частини Метр залюбки роздавав автографи, підписував на згадку виготовлені спеціально до цієї події буклети, спілкувався з аудиторією. Приємності задушевній атмосфері додавали музичні композиції у виконанні на саксофоні викладача Берегівської школи мистецтв Аттіли Певсе.

Нагадаємо, із-за коронавірусу футбольний клуб “Шахтар” – на самоізоляції

Читайте на ГК:“Руку Брензовича Угорщина ніколи не відпустить”- Жолт Шем’єн
Читайте на ГК:У Берегові визначилися переможці Всеукраїнських змагань мерів міст країни (ФОТО)
Читайте на ГК:На Закарпатті конфіскували автомобіль українця, який приховав контрабанду
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...