1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У передмісті Берегова відкрили оновлений маєток графа Жігмонда Перені (ФОТО)

24.09.2020 08:47 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

В урочистостях брав участь міністр закордонних справ та зовнішніх економічних зв’язків Угорщини Пийтер Сійярто.

Тепер тут буде культурний центр.

Занедбану будівлю в довгострокову оренду від міської ради на 25 років узяв Закарпатський угорський інститут та з допомогою угорського уряду і за сприяння колишнього мера Будапешта Іштвана Тарлоша капітально відремонтували. Загальна вартість виконаних робіт склала 14 131 880 гривень.

Площа споруди становить 360 квадратних метрів. У світлому актовому залі сьогодні розмістилась виставка графічних творів, які на двох мовах – українській та угорській, розповідають про життєвий шлях родини Перені з 1271 року. Три гілки знатної сім’ї завжди брали активну участь у суспільному житті Угорщини, а сам Жігмонд Перені був членом парламенту країни, ішпаном Закарпаття та одним із провідників національного визвольного повстання угорського народу проти гніту австрійського клану Габсбургів у 1848-49 роках. Стенди виготовив знаний угорський художник Золтан Сейфред.

У перспективі в оновленому палаці мають намір розмістити школу народного мистецтва “Тюльпан”, яку зснував інститут. Змонтовані у підвалі їдальня та підсобні приміщення слугуватимуть своєрідною лабораторією проведення практичних занять для вихованців коледжу імені Еде Егана, що діє при ЗУІ, та студентів географічного і туристичного відділення вишу.

Відреставрований маєток та облаштований навколо нього оригінальний зелений парк надаватиметься до послуг мешканців даного мікрорайону в якості культурного центру. Тут проводитимуться різні заходи, фестивалі, гасторономічні локації, дегустації вин тощо. Знайде собі притулок у споруді й ГО “Про культура Субкарпатіка” – теж організатор багатьох мистецьких
доробок.

В урочистому відкритті взяли участь голова зовнішньо-політичного відомства Угорщини Пийтер Сіярто та супроводжуючі його члени офіційної делегації, Надзвичайний і Повноважний Посол Будапешта в Києві, до слова, уродженець Берегова Іштван Ійдярто, керівники дипломатичних установ у Берегові та Ужгороді Матяш Сіладі та Йожеф Бугайла, мер Берегова Золтан
Бабяк.

Перед перерізанням традиційної стрічки перед присутніми виступив ПийтерСійярто.

“За останні роки ми відновили на Закарпатті 18 подібних палаців, 15 зруйнованих замків, понад 2800 культурно-релігійних споруд і плануємо й далі продовжувати цей прцес,”- зауважив високопосадовець.

Міністр зазначив також, що сьогодні угорська делегація привезла на Закарпаття 50 сучасних апаратів штучного дихання, які будуть розподілені між 22 лікарнями краю. У перспективі угорська сторона має намір надати загальноосвітнім та дошкільним дитячим закладам області різних засобів медичного захисту ще на півмільйона форинтів.

На завершення учасники урочистого зібрання поклали кошики квітів до меморіальної дошки графу Жігмонду Перені, яка була встановлена тут у 1999 році з нагоди 150-річчя із дня народження власника маєтку.

Нагадаємо, Пийтер Сійярто поклав квіти шани до стелли Небесної сотні в Берегові (ФОТО)

Читайте на ГК:25 студентів із Закарпаття отримали дослідницьку стипендію професійної колегії ім. Ілони Зріні (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Десятки гранат, РПГ та вибухівка - на Берегівщині виявили масштабний арсенал зброї (ФОТО)
Читайте на ГК:"Друге життя": на Закарпатті "реанімували" сторічний раритет. Відомо, який саме (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...