1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

"Pocket City": Замок Паланок від проєкту Кишенькове Місто (ВІДЕО)

20.09.2020 23:22 0 Культура

Проєкт націлений на ознайомлення українців з замками країни, один з роликів присвячений замку Паланок у Мукачеві.

Відповідний ролик оприлюднено на сторінці проєкту Кишенькове Місто - Pocket City у соцмережі Фейсбук.

"Замок Паланок (Закарпатська область)

Мукачівський Історичний Музей / Palanok castle розташований поблизу містечка Мукачево у Закарпатській області. Замок та й замок, подумаєте ви, – ми вам вже багато замків показували. Та Паланок не простий замок. Після знайомства з ним ви повірите у майбутнє культурної спадщини в Україні!

Отож знайомтесь, Паланок або ж Мукачівський замок. Попри те, що населення Мукачева всього 90 тисяч людей, за рік крізь браму замку проходить близько 250 тисяч туристів! Зауважте, що шаленим попитом він користується не тільки в українських туристів, – сюди приїздить багато угорців. Замок навіть включений у європейський тур «Місцями слави Ракоці», присвячений пам’яті національних героїв Угорщини.

Перша письмова згадка замку датована ХІ століттям, але точних свідчень про його архітектурні особливості не збереглось. Активна розбудова прийшлась на 1396-1414 роки, протягом наступних сторіч він тільки розростався по вершині Паланкової гори. Весь цей час замок успішно протистояв облогам та відбивав атаки ворога, однак після національно-визвольної війни угорців проти Австрійської імперії він втратив своє стратегічне значення. Відтоді у замку розташувалась австрійська в’язниця.

В’язниця функціонувала аж до початку ХХ століття, після чого у 1919-1938 роках тут влаштували військову частину, а за радянської України замок прихистив у своїх стінах профтехучилище. Сьогодні тут Мукачівський історичний музей «Замок Паланок».

Також можна переглянути 3D-модель Замку Паланок за посиланням – https://skfb.ly/6wqRG

Нагадаємо, раніше найбільші замки Закарпаття показали з висоти польоту.

Читайте на ГК:У міськраді повідомили, які карантинні обмеження діятимуть у Мукачівській громаді
Читайте на ГК:У Мукачеві перекриватимуть рух двома вулицями: відомо коли та причини (СХЕМА)
Читайте на ГК:Мукачівці здали поліції п'яного чоловіка, який голосно лаявся в центрі міста
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...