1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Печери монахів поблизу Мукачева": що то насправді за печери та для чого призначалися (ФОТО)

12.09.2020 23:37 Культура

Про загадкові печери неподалік Мукачева написали в соцмережі.

Про загадкові печери неподалік Мукачева написали в соцмережі.

Про це у соцмережі Фейсбук написав автор сторінки Подорожуй.

"Якщо правда, то 1000 років тому, на околиці Мукачева монахи викопали печери-келії, схожі на Києво-Печерські.

Ніби то, рік заснування - 1054, і є документи. Коли побачу, повірю, а поки гарна легенда.

В 1360-х роках, ці монахи заснували Мукачівський Свято-Миколаївський монастир, а печери закинули.

Повернулись до їх пошуків у 1950-х, знайшли печери і залишки Євангелія. І знову пауза на 40 років.В 90-х їх ніби знову віднайшли, навіть закріпили шматок стелі, але загальні обвали не розкопували.

В 2010 зібрали журналістів і трохи покопали, вірогідно знайшовши перекриття печери. На цьому все. Саша, як завжди, зафіксував координати, через 10 років скинув їх мені і вчора ми відправились на огляд.

На місці координат нічого нема, тільки якісь дивні провали в землі, ніби дерева падали і залишились ями від коріння. Тільки дерев і коріння нема.

Ходимо навколо, роздивляємось, шукаємо. Метрах в 20 від координат, на горбочку, зупинився приголомшений від побаченого!

Хтось копає. Точніше, копав. Метри на 2-3 в глибину вже пройшов. Ніби видно породу, яка може бути стіною чи склепінням печери, але я не спустився вниз, тому не можу сказати точніше. По напрямку відгалудження виглядає, що копають саме під якесь перекриття.

А тепер запитання, кого викликати на місце? Археологів, спелеологів, попів чи поліцію?", - зазначається в дописі який був написаний 8 вересня.

Але на цьому тема не закрилася і вчора на сторінці Подорожуй з'явився черговий допис щодо вище зазначених печер:

"В 2002 році, група дітей знайшла отвір на Чернечій горі в Мукачеві. Трохи розкопали і потрапили в якусь підземну кімнату. Діти були з інженерними талантами, тому вирішили, що це буде "їхня" печера і вони дізнаються, що в глибині. Протягом 2 років, продовжували гратись в ній, досліджувати і копати. Печера була досить довгою і мала декілька засипаних відгалуджень. Виносили землю з одного відгалудження в інше, щоб побачити що далі, пройшли до десяти метрів, але так і не розчистили його.

Всередині знайшли якісь підсвічники і згадують кам'яну поличку, про яку вирішили, що це місце для ікони.Інженерні здібності привели дітей у великі ВУЗи, тому печери просто залишились у лісі. А коли спробували віднайти їх через роки, то виявилось, що бурелом змінив картинку в лісі і не зрозуміло, де той вхід. Вони його так і не знайшли.

Це ті самі печери, точніше той самий схил гори, про які я писав три дні тому. Це ті самі печери, які хтось вважає монашими і говорить про 1000 років історії, а хтось звичайними залізорудними штольнями, але суть в тому, що ці печери не містифікація. Вони є під землею. Мають висоту біля 1,6 метра і багато метрів довжини з відгалудженнями.

Я не знаю про їх призначення, тому що ніхто з археологів їх не вивчав. Не вивчав в якості монаших печер. І не вивчав у якості штолень.

Якщо є шанс, що поряд з Мукачевом знаходиться комплекс печер, видовбаних монахами, будь то віком в 1000 років чи просто пару сотень років, то варто дізнатись більше. Можливо в місті з'явиться ще одна історична родзинка. Як вважаєте?"

Нагадаємо, секретну станцію РЛС "Дніпро" у Мукачеві показали зсередини.

Читайте на ГК:В Мукачеві відкриють музей бойової слави (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Мукачеві 11 учнів отримуватимуть від міської ради стипендію
Читайте на ГК:В Мукачеві пацієнтку лікарні обурило розміщення з хворими, у яких може бути коронавірус, - соцмережі (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...