1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Містичне капище слов'ян: забуте місце сили на Мукачівщині (ФОТО)

03.08.2020 09:36 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Дерев'яні ідоли та камінь-жертовник - язичницьке капище у горах на Мукачівщині занепадає.

В горах неподалік села Чинадієво, що на Мукачівщині, є місцина під назвою «Капище давніх слов'ян». На галявині дуже вдало відтворено атмосферу язичницького святилища. Втім, коли саме воно тут з’явилося і чи є насправді капищем - достеменно невідомо. 

Віднайти його порівняно неважко. Втім, у наш час, "поляна ідолів" неабияк зруйнувалася, заросла травами й чагарником і дедалі більше занепадає.

Місце сили - саме так називають галявину ті, хто прямує сюди не в туристичних цілях, аби просто оглянути "атракцію" з ідолами. Для тих, хто сповідує релігію предків - це місце насправді сповнене містики й святості.

При вході на галявину нас зустрічає перший дерев'яний ідол, що ніби дивиться на лісову дорогу. Зараз його важко розгледіти серед заростей. Вище - язичницькі дерев'яні ідоли розосереджені по території галявини. Присутні тут й інші дерев'яні елементи з вирізаними на них рунами, орієнтовані по сторонах світу.

В самому центрі території знаходиться камінь-жертовник, на якому й досі залишають дари слов'янським богам відвідувачі лісового капища.

Слід зазначити, що іще з десяток років тому ця галявина була дуже популярна серед туристів. ЇЇ доглядали, косили траву й вирізали чагарники. Сюди за півгодини можна було дістатися із санаторія "Карпати". Втім, зараз свого часу єдиний лісовий шлях, що вів звідси до санаторію, пошматований лісовозами. Відтак, віднайти дорогу доволі нелегко. 

Нагадаємо, унікальний фрагмент із минулого: у мережі оприлюднили частину карти Ужгорода часів Габсбурзької імперії

Читайте на ГК:В Мукачеві відбудеться виставка творів Адальберта Ерделі
Читайте на ГК:У мережі показали "кремлівську вежу, ракету й земну кулю" в центрі Мукачева (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:"Вода замість газу": у Мукачеві кілька квартир без газу через горе-майстра
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...