1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

16 серпня навколо Берегова замкнеться "Скульптурний шлях" (ФОТО)

29.07.2020 17:09 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Про це на прес-конференції, що відбулася в середу в консульстві Угорщини в Берегові, повідомили організатори проекту, знані митці з Мукачева Петро і Арпад Матли.

Батько з сином започаткували маршрут у 2014 році. Суть його полягає в тому, що група скульпторів збирається в одному з населених пунктів краю і протягом двох тижнів виготовляють тут певні роботи, які потім дарують переважно віддаленим селам області, щоб таким чином привернути до них увагу земляків та туристів, зробити дану місцевість привабливішою, гарнішою. За сім років існування симпозіуму митці витесали з каменю, вирізьбили з дерева, виліпили з глини 44 композиції. Одну з них подарували громаді міста Сколе, що на Львівщині, сім – мешканцям сусідньої Саболч-Сатмар-Березької області, решта залишилась на Закарпатті.

“Коли вперше почув про “Скульптурний шлях”, одразу здогадався, що така геніальна ідея могли прийти в голову лише Петру Матлу,- каже Голосу Карпат голова Берегівської районної ради Йосип Шін.- Ми, безперечно, підтримали починання і спільно визначились, яким селам даруватимуть свої роботи  митці. Обирали віддалені, щоб підняти тут потяг до прекрасного, залучити сюди туристів.”

За сім років Матли спочатку “закільцевали” невеличкі округи протяжністю 10-15 кілометрів, які можна легко здолати як пішки, так на велосипеді. Потім об’єднали їх в єдиний окружний шлях, який простелився на 50 км. Саме його і планують “замкнути” 16 серпня, в день закриття нинішнього симпозіуму.

“Якщо дозволить ситуація з епідемією, плануємо розгорнути широку виставку творів, виготовлених сьогоднішніми учасниками проекту, на центральній площі Берегова,- повідомив на прес-конференції Арпад Матл.- А вже потім роздамо скульптури визначеним громадам.”

До слова, директор Закарпатського угорського драматичного театру Андраш Качур запропонував підготувати до цього заходу окреме дійство, що, безумовно, прикрасить урочистість.

Тема сьогоднішньої творчої лабораторії – сім’я. Учасники, а це член Академії мистецтв України Костянтин Синецький, заслужені художники В’ячеслав Віньковський та Богдан Корж з Ужгорода, Василь Роман – теж з обласного центру, Гіді Ендре-молодший, Емма Русин і, звичайно Петро та Арпад Матли, представили ескізи своїх майбутніх робіт, розповіли про їх концепцію, манеру і стиль виготовлення. Побачимо скульптури з каменю, дерева, заліза і керамічні. Новинкою нинішнього пленеру буде обпалювання майбутнього твору із глини прямо на місці.

“Це буде дивовижне видовище,- поділився Петро Матл.- Процес здійснюватиметься в печі, яка вже сама виступатиме скульптурою. Виконуватимемо його вночі орієнтовно 14 серпня навпроти готелю “Гелікон” в с.Яноші. Запрошуємо на неординарну подію всіх бажаючих.”

Патронатами цьогорічного проекту виступили творче об’єднання “Про арте Мукачево”, Берегівська міська рада, Закарпатський угорський інститут та місцевий первинний осередок КМКС. Матеріально підтримує його і консульство Угорщини в Берегові. Про це повідомив керівник дипломатичного відомства Матяш Сіладі.

“Участь у симпозіумі – це не лише творчість, а й велика відповідальність,- наголосив дипломат.- Відповідальність за поширення мовою мистецтва ідей дружби, зміцнення відносин між народами, формування органічних сімей, бо без останніх немає і повноцінної держави.”

Мер Берегова Золтан Бабяк запропнував продовжити дану тематику і на наступних творчих лабораторіях. Єднання, братство, вибудування довіри один до одного – це саме ті складові, які в певній мірі бракують теперішньому суспільству.

“Радий, що захід відбувається саме на Берегівщині, а заключна його частина пройде у місті на площі Кошута,- наголосив керівник.- Все це дозволить відновити той темп мистецького життя, який був раніше, дати йому додатковий імпульс.”

“У перспективі плануємо розширити наш “Скульпторський шлях” до сусідніх з Україною країн,- каже Петро Матл.- Уже започаткували його в Угорщині, тепер думаємо продовжити до Словаччина та Румунії.”

Всі учасники висловили сподівання, що проект на цьому не зупиниться, а матиме гідне продовження.

Нагадаємо, в Україні з'явиться перший культурний маршрут «Шлях Закарпатського живопису»

Читайте на ГК:“Для чого це все виставляння в мережі?”: ДТП “розбрату” в Берегові (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Закарпатка потрапила у руки тирана-чоловіка: кривдник погрожував розправою (ФОТО)
Читайте на ГК:Серце щемить від болю: на Закарпатті пожежа забрала життя 19-ти чотирилапих пухнастиків (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська