1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Бергові відкрилась виставка художніх творів Шандора Зіхермана (ФОТО)

22.07.2020 20:18 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Ім’я видатного Майстра широко відоме у світі. 85-річний митець знаний насамперед як автор скульптурних пам’ятників, гобеленів, мозаїк, фресок, художніх полотен, графіки, а також медалей.

“Шандор Зіхерман живе у власному, ним вигаданому світі,- зауважив Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі у виставковому залі очолюваної ним дипустанови, де відкрилась експозиція.- Проте, цей світ дивовижний, світлий і прекрасний, втім як і його роботи.”

Знакова подія стала можливою насамперед завдяки ініціативі відомого колекціонера Ласло Ковача, який запропонував для огляду широкому загалу більшість полотен Шандора Зіхермана із власних зібрань. Решту надав сам автор, який нині проживає в Будапешті.

Народився Шандор Роберт Матяшович Зіхерман в Ужгороді в 1935 році. Але дитинство та зрілі роки провів у Берегові, де й народились його перші полотна. Нині його роботи прикрашають колекції понад 20 музеїв світу, серед яких відомий Ермітаж, а також знаходяться в багатьох приватних зібраннях від США до Японії.

“Ми одразу пізнаємо його по фірмовій сивій бороді, філософській усмішці, хитринці в очах,- каже Голосу Карпат Ласло Ковач.- Вчився у таких відомих класиків як Бокшай та Ерделі. Нині вже сам має багатьох знаних учнів. На жаль, із-за епідемії жоден з них, як і сам автор, не зуміли приїхати на відкриття виставки, хоч це і планувалось.”

 Шандор Зіхерман у 1958 році поступив у Львівський інститут прикладного і декоративного мистецтва, через рік перевівся у Ленінградське вище художньо-промислове училище імені В.І.Мухіної. Мешкав у Львові, Ризі, Юрмалі, Москві. У 1972-у переїхав до Тольятті, де заснував Фонд образотворчого мистецтва, Спілку художників. З його ініціативи тут збудували 12 великих творчих майстерень, з’явився Образотворчий музей, ліцей мистецтв. Не випадково у творах Майстра бачимо російські мотиви, зокрема у таких полотнах як “Стара Ладога” чи “На березі річки Волга”, які були представлені на виставці у Берегові.

Однак, “першу скрипку” у творчості Шандора Зіхермана грали закарпатські пейзажі, багато з яких теж були експоновані в консульстві. Тут і “Струмок”, і “Осінь”, і “Сніжний пейзаж”, і багато інших. Присутні довго любувались неординарними малюнками, фотографувались на згадку біля них.

Дивовижну атмосферу творчого споглядання органічно доповнювала задушевна гра на скрипці викладача Виноградівської школи мистецтв Беати Сарваді.

Наступну виставку видатного Майстра планують провести у вересні нинішнього року в Ужгороді.

Нагадаємо, Угорщина передала Закарпаттю медичні засоби захисту на загальну суму 136 мільйонів форинтів.

Читайте на ГК:Традиційний День кафедри угорської філології провели студенти ЗУІ
Читайте на ГК:У Берегові відбудеться зустріч закарпатських угорських гуртів
Читайте на ГК:На Закарпатті затримали підозрілий «Fiat Ducato»: що в ньому виявили (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...