1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Закарпатські археологи представили виставку унікальних артефактів (ВІДЕО)

04.07.2020 12:01 0 Культура

Нещодавно в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького відкрили експозицію з артефактами, які вдалося знайти під час експедиції.

У 2018 році після більш ніж 20-річної перерви на території Ужгородського замку були проведені розкопки руїн церкви Святого Юрія. Дві експедиції – 2018 та 2019-го років дали свої результати, і нещодавно в Закарпатському обласному краєзнавчому музеї імені Тиводара Легоцького відкрили експозицію з артефактами, які знайшли в ході археологічних досліджень, повідомило М-Студіо.

Зі слів керівника експедиції Володимира Мойжеса, в музеї представлено близько 90 % знахідок. Як можна було почути, це монети, предмети побуту, посуд, зброя та прикраси. Чимала кількість виробів з золота.

З-посеред артефактів є й справді унікальні. Практично кожен артефакт заслуговує на увагу. Чи то перстень, чи уламок кераміки. Тепер артефакти представлені у музеї, і всі бажаючі можуть з ними ознайомитися. До речі, аби організувати експозицію знадобилося більше року. Також у планах музею – експозиції поповнювати. Тим паче, що розкопки обіцяли невдовзі відновити.

Володимир Мойжес зазначив, що проведені археологічні розкопки дали змогу дізнатися більше про жителів тогочасного міста, традиції поховання, і загалом про церкву, яка згоріла ще у XVIII столітті. Наступна експедиція мала пройти цьогоріч, проте через пандемію коронавірусу її довелося скасувати. Володимир Мойжес жартує, що це дасть змогу археологам відпочити. і наступного року вони копатимуть завзятіше.

Нагадаємо, в Україні буде можливість спостерігати великий парад планет 2020.

Читайте на ГК:Найбільша українська ІТ-компанія шукатиме таланти в Ужгороді
Читайте на ГК:Утікачів-вандалів на BMW затримали в Ужгороді (ФОТО)
Читайте на ГК:У Великій Доброні на Ужгородщині дорогу ремонтують власними силами (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...