1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

В Ужгородському замку провели екскурсію руїнами церкви святого Юрія (ВІДЕО)

01.07.2020 11:08 0 Культура

Екскурсію руїнами церкви святого Юрія провели в Ужгородському замку. Про таке розповів археолог Володимир Мойжес.

В цій церкві у 1646 році прийняли Ужгородську унію – документ, що об`єднав із Римом Мукачівську православну єпархію. За словами археолога, про це свідчать розкопки, які провели в цій церкві студенти-історики, повідомило Суспільне.

Монети, керамічний посуд та прикраси — про такі знахідки розповідає завідувачка сектору археології Ужгородського замку Ольга Шумовська. «Ці речі оригінальні, не муляжні, і вони були знайдені в похованнях, ось тут деталі з одягу різного».

Археолог Володимир Мойжес каже: перші матеріали, які можна пов’язати з цією церквою датуються другою половиною 14 століття. А унію прийняли у 1646 році.

«Територія Закарпаття ввійшла до цієї унії. А чи церква сама належала це під питанням, тому що в археологічному плані це відслідкувати неможливо: те що вона була римо-католицька, деякий час протестантська, але те що тут відбувалася така подія, як прийняття такої унії, це віднедавна являється фактом».

«Церква ужгородського замку нам дуже близька, тому що тут підписали історичний документ, і це властиво для нас, для відновлення єдності», — розповів єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.

Нагадаємо, в Ужгороді цілий мікрорайон залишиться без води.

Читайте на ГК:Найбільша українська ІТ-компанія шукатиме таланти в Ужгороді
Читайте на ГК:ФК "Ужгород" здобув перемогу у товариському матчі проти "Медеї"
Читайте на ГК:В Ужгороді відбулися урочистості та нагородження до Дня рятівника
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...