1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині відкрили меморіальну дошку угорському королю Ласло Святому (ФОТО)

28.06.2020 18:04 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

У районі лише одна культова споруда носить ім’я цього правителя, якого віднесли до лику святих, а саме: римо-католицький храм у невеличкому селі Бакош.

Традиційно, 27 червня тут відбулося свято церкви. З цієї нагоди благодійний фонд “За Берегово”, який заснував у Ніредьгазі наш земляк, берегівчанин Арпад Далмай, подарував громаді меморіальну дошку, виготовлену на честь святого короля Ласло. Встановили пам’ятний знак на фасаді храму. Почесну місію його відкриття виконали благочинний  о.Йожеф Лацко та Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі.

“Людству завжди були потрібні такі особистості, що вказували дорогу, якою можна втілити в життя заповіді Господні,- наголосив у своїй святковій промові священик.- Одним із таких поводирів був король Ласло Святий.”

За час його правління у країні запанував мир, припинились феодальні міжусобиці, зросла економіка, були прийняті важливі законодавчі акти, що стосувались захисту приватної власності, введено суворе покарання за крадіжки й розбій. Ласло пильно відносився до зміцнення позицій католицтва, заснував кілька нових єпархій та монастирів.

“Життя святого Ласло – це базис збереження ідентичності угорців,- зауважив Матящ Сіладі.- А ще він відомий тим, що завжди стояв на захисті свого народу, допомагав переслідуваним і нужденним.”

На завершення церемонії присутні поклали до меморіальної дошки вінки та квіти.  

Нагадаємо, берегівські реформати моляться просто неба (ФОТО)

Читайте на ГК:Громадянин Туреччини намагався незаконно “прихопити” з собою в Угорщину чотирьох українців
Читайте на ГК:Берегівська група “Життя” відтворює його в усіх реаліях (ФОТО)
Читайте на ГК:У "Вилоку" та "Лужанці" громадяни Угорщини намагались підкупити закарпатських прикордонників (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...