1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Берегівщині оновлюються католицькі Хрести

17.05.2020 13:30 Культура Ексклюзив Голос Карпат

У рамках реалізації програми їх відтворення в усьому Карпатському регіоні, започаткованої однією з екуменічних організацій Угорщини, на Берегівщині за сприяння Об’єднання християнської інтелігенції міста обновили шість монументальних символів Ісуса.

Насамперед, статую Хреста “освіжили” в католицькій частині берегівського цвинтаря. “Омолодили” також Хрест на роздоріжжі в с.Дийду, який греко-католики встановили на початку 90-х. Привабливішим став після реконструкції могильний знак на кладовищі в с.Астей. “Оживили” символ Розп’яття Господа в Мужієві, який спорудила сім’я Варгів. Оновили Хрест на обійсті родини Путнакі в с.Бене, який 50 років тому відкрили тут на знак подяки Всевишньому за одужання важкохворого члена сім’ї. В цьому ж населеному пункті отримав “друге дихання” пам’ятний Хрест на сільському цвинтарі, який довгі роки слугував місцем проведення церковних ритуалів, поки в 30-х роках не збудували в селі новий храм.

“На цьому програма оновлення Хрестів у Карпатському басейні завершилась,- каже Голосу Карпат голова Об’єднання християнської інтелігенції Берегова Елеонора Якоб.- Сподіваємось, що вірники на місцях надалі самі доглядатимуть за обновленими пам’ятними знаками Ісуса.”

Нагадаємо, численні свята, обряди на городах, порубка дерев та що віщують прикмети - 17 травня для закарпатців і всього світу.

Читайте на ГК:Скульптурну композицію пам’яті жертв комуністичного тоталітарного режиму відкрили в Берегові (ФОТО)
Читайте на ГК:На Берегівщині виявили безакцизні сигарети на суму 2,5 млн грн (ФОТО)
Читайте на ГК:Ситуація з коронавірусом на Берегівщині погіршується
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...