1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Будинку культури в Мукачеві більше не буде - що натомість?

04.05.2020 12:05 Культура ВАЖЛИВО Голос Карпат

Проект відповідного рішення депутати розглянуть на черговій сесії Мукачівської міської ради.

Проект відповідного рішення депутати розглянуть на черговій сесії Мукачівської міської ради.

У Мукачеві мають намір змінити найменування Будинку культури Мукачівської міської ОТГ та затвердити Статут комунального закладу “Палац культури і мистецтв” Мукачівської міської ради у новій редакції.

Про це йдеться у відповідному проекті рішення, що значиться в переліку до розгляду сесії 21 травня 2020 року.

Як зазначається, рішення прийматимуть з метою задоволення культурних потреб, забезпечення умов для творчої ініціативи, духовного розвитку і організації дозвілля мешканців Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади, створення необхідних умов для функціонування та розвитку системи закладів культури відповідно до потреб населення Мукачівської міської ОТГ.

Згідно з документом, у разі прийняття цього рішення, буде змінено не лише найменування закладу, а й розширено перелік видів економічної діяльності.

Про що саме йдеться - прописано у новій редакції Статуту комунального закладу “Палац культури і мистецтв”.

Так,  як зазначається у розділі "Правовий статус" Статуту, Палац буде неприбутковою організацією.

Водночас, у розділі 3. Мета, основні функції, завдання та напрямки діяльності зазначається наступне:

"Метою діяльності Палацу є реалізація заходів, спрямованих на задоволення культурних потреб жителів Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади у розвитку народної традиційної культури, підтримки художньої творчості, іншої самодіяльної творчої ініціативи, організації дозвілля та відпочинку, тощо; одержання прибутків від проведення культурно-мистецьких заходів, а також від виконання інших, не заборонених чинним законодавством, видів господарської діяльності", - прописано в документі.

При цьому, останній пункт розділу визначає, що основна діяльність Палацу не має на меті одержання прибутку.

Визначено також і основні види діяльності, а саме:
Організація відпочинку і дозвілля мешканців Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади;
- Підготовка і проведення культурно-масових заходів, відзначення державних, місцевих, професійних свят, історичних подій, обрядових заходів тощо;
- Проведення концертів, музичних шоу, інших театрально-видовищних заходів, у тому числі за участі професійних творчих колективів та окремих виконавців;
- Організація відпочинку та дозвілля різновікових груп населення, у тому числі проведення вечорів відпочинку, дискотек, молодіжних балів, театралізованих свят, дитячих ранків та інших розважальних та культурно-просвітницьких програм;
- Організація і проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, творчих зустрічей, виставок, аукціонів, майстер-класів, конференцій;
- Діяльність творчих колективів, студій, гуртків, любительських об’єднань та клубів за інтересами;
- Освіта в сфері культури, у т.ч. діяльність шкіл (танцю, образотворчого, театрального, музичного мистецтва, фотографії) навчання у студіях;
-  Контроль за діяльністю клубних установ, що розташовані в межах Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади на правах філій, надання методичної допомоги для реалізації їх основної діяльності.
- Обмін досвідом роботи, проведення заходів з міжнародного співробітництва та міжнародного обміну творчими досягненнями у рамках культурних програм, проектів тощо, участь у міжнародних культурно-просвітницьких заходах;
- Створення та розвиток власної матеріально-технічної бази.
- Реалізація творчої продукції, проведення заходів за угодами з державними, громадськими підприємствами, організаціями, установами та окремими громадянами.
Організація та проведення різних подій (бізнес-покази, збори, фестивалі, конференції, зустрічі тощо) з організацією та наданням персоналу для роботи в місцях проведення подібних заходів або без надання персоналу.
Діяльність з розповсюдження та продажу квитків на концерти та інші театрально-видовищні та розважальні заходи.
- Демонстрація кіно- та відеофільмів.
- Надання послуг зі звукозапису;
- Підготовка, тиражування та реалізація інформаційно-довідникових та рекламних матеріалів, копій відеоматеріалів та фонограм, пов'язаних з художньо-творчою діяльністю Палацу, відповідно до Закону України “Про авторське право та суміжні права”.
- Надання сцени та інших нежитлових приміщень Палацу в оренду й експлуатацію, згідно чинного законодавства.

- Палац може здійснювати іншу діяльність, що відповідає його меті та завданням і не заборонена чинним законодавством України. У разі, коли необхідний вид діяльності потребує відповідного дозволу, сертифікації або ліцензії, Палац отримує їх у встановленому чинним законодавством порядку.
- Основна діяльність Палацу не має на меті одержання прибутку.

Разом із цим, згідно зі Статутом, фінансуватимуть Палац, його матеріально-технічне забезпечення за рахунок коштів міського бюджету та коштів, отриманих від надання платних послуг, наданих у порядку та на умовах, визначених чинним законодавством та з інших джерел, не заборонених законодавством України.

Перелік та вартість платних послуг, а також вартість квитків для перегляду концертних програм Палацу, затверджуватимуться рішенням виконкому.

Втім, перелік платних послуг Палацу, згідно зі Статутом, визначатимуть самостійно.

При цьому, як зазначається, майно Палацу є комунальною власністю Мукачівської міської об'єднаної територіальної громади.

Також, передбачається, що Палац зможе надавати платні послуги фізичним і юридичним особам, а також матиме право, з дозволу Засновника або уповноваженого ним органу, здавати в оренду, передавати, надавати в безоплатне користування (позичку) належне йому комунальне майно. Також Палац матиме право списувати майно з балансу у встановленому порядку.

Слід зауважити, що «Палац культури і мистецтва» у Мукачеві – будівля, запуск якої після реконструкції містяни чекають ще з 2012 року. Відтоді, як у 2012 році в міськраді вирішили продати існуючий на той час будинок культури, який розташовувався на площі Кирила і Мефодія в центрі міста.

Того ж року, із владних кабінетів мукачівців запевняли, ремонтні роботи у новому Палаці будуть завершені до кінця 2015 року. Роботи з реконструкції будівлв оцінили в 15 мільйонів гривень. Виділили і кошти - із бюджету розвитку міста. Втім, з того часу вартість реконструкції зросла у рази (майже 60 мільйонів), а роботи й досі тривають.

До всього, наприкінці лютого поточного року в Міськраді вже анонсували і чергову дату відкриття - "Вже в травні в Мукачеві відкриють Палац культури та мистецтв - сучасний мистецький простір для творчих колективів Мукачівської ОТГ".

Як зауважили, проведено реконструкцію усієї будівлі, підведені нові комунікації, система кондиціювання та вентиляції. Облаштовано більше 20 репетиційних залів та кімнат загальною площею від 22 до 70 м². Хореографічна зала площею 108,64 м². Студія звукозапису. Професійне освітлення та звукове обладнання. Глядацька зала на 500 місць. Придбано нові меблі та технічне оснащення
Гроші на реконструкцію Палацу культури та мистецтв виділили з місцевого бюджету. Вартість проекту - близько 44 млн. гривень

 "Це буде найбільший Палац Культури та мистецтв, аналогів якому немає в краї", - зауважили у міськраді.

Відзняли також і презентаційне відео.Втім, за інформацією відділу капітального будівництва Мукачівської міської ради за І квартал 2020 року - Реконструкція будівлі по вул. Штефана Августина, 19 – Недецеї, 33 під «Палац культури і мистецтва»  - Коригування - освоєно – 2 041 638,90 грн., загальна кошторисна вартість - 59 914 458,00 грн.

Станом на березень поточного року, тут, як поінформували у відомстві, продовжувалися роботи по влаштуванню звукоізоляції стін шляхом монтажу плит з акустичної вати на металевому каркасі в актовому залі та роботи по встановленню обладнання системи кондиціювання та вентиляції. Практично завершені роботи по благоустрою території внутрішнього двору. Продовжуються роботи по монтажу звукоізоляційних плит стін студії звукозапису.
Оприлюднили також і відповідне відео щодо стану реконструкції.Станом на сьогодні, роботи з реконструкців в Палаці й досі тривають.

Підготувала Саша Клімова, для "Голосу Карпат"

Читайте на ГК:У Мукачеві затримали водія-"гонщика" з алкоголем у крові в 13 разів вище норми (ФОТО)
Читайте на ГК:Мукачівська скрипалька стала призеркою міжнародного онлайн-конкурсу
Читайте на ГК:У Мукачеві будівельники скидали сміття на зелену зону

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...