1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В одному з музеїв Ужгорода зберігається скам'янілий скелет тунця віком 33 млн років

26.04.2020 21:23 Культура

Чи знаєте ви, де знаходиться єдиний у світі скам’янілий відбиток риби тунця з доісторичних часів? Дати відповідь на це питання легко – відвідайте Закарпатський краєзнавчий музей в місті Ужгород.

Чи знаєте ви, де знаходиться єдиний у світі скам’янілий відбиток риби тунця з доісторичних часів? Дати відповідь на це питання легко – відвідайте Закарпатський краєзнавчий музей в місті Ужгород.

У свій час, науковці його назвали “Одинокий тунець”, якому понад 33-мільйони років. Сьогодні небагато хто знає, що мільйони років тому територія сучасного Закарпаття була затоплена морем, яке називалось Карпатським морем і було частиною потужного океану

Тетіс. Карпатське море проіснувало понад 100 мільйонів років.

Велика кам’яна брила, розтрощена на кілька шматків, з чітким відбитком великої рибини – тунця розташована у приміщенні Закарпатського краєзнавчого музею (це не найстаріший експонат є ще відбитки доісторичних молюсків), однак він справді унікальний.

Річ у тім, що залишила цей відбиток рибина, яку не знаходили більше ніде у світі. Вчені, котрі проводили дослідження у 70-х роках, назвали дану знахідку – Одинокий тунець. Те ж дослідження показало, що відбиток на камені відноситься до геологічної епохи олігоцен кайнозойської ери. А це означає, що відбитку на камені щонайменше 33,7 мільйона років.

Цікаво, що знайшли величезного тунця на узвишші гори, під час розробки кар’єрі у селі Верховина-Бистра на Великоберезнянщині. На висоті 800 метрів робітники кар’єру розкололи кам’яну брилу і побачили дуже добре збережений відбиток рибини довжиною 80 см. У кінці 60-х її перевезли до музею, описали і виклали в експозицію, як підтвердження того факту, що колись територія сучасного Закарпаття була морським дном.

Місце знаходження: відділ природи, Закарпатський краєзнавчий музей,Ужгород, вул. Капітульна 33.

Довідка: нині експозиція музею налічує близько 115 тисяч експонатів, та є найбільшою в Закарпатті, а ужгородський замок входить у список ТОП 3 найвідвідуваніші об’єкти серед туристів Закарпаття.

tourinform.org.ua

Нагадаємо, Кабмін підвищує зарплату митникам на 50%.

Читайте на ГК: В Ужгороді відбулася сесія міськради: що вирішили депутати (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді завтра частково відключать воду
Читайте на ГК:В Ужгороді чоловік вдарив жінку ножем в груди на грунті ревнощів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...