1. Новини Закарпаття
  2. >

Чистий четвер: заборони і традиції

16.04.2020 11:52 Культура

Свято чистого четверга передує Великодню і є певною підготовкою до цього дня.

Свято чистого четверга передує Великодню і є певною підготовкою до цього дня.

У православній традиції напередодні Великодня прийнято відзначати Чистий четвер. У 2020 році цей день припадає на 16 квітня. Цей день зберіг традиції наших предків і вважається важливою частиною підготовки до Христового воскресіння.

Свято отримало свою назву від традицій, які прийнято шанувати цього дня. Що необхідно зробити в Чистий четвер, а чого робити не рекомендується - читайте в матеріалі Корреспондент.net.

Традиції в Чистий четвер

Традиційно останній четвер перед Великоднем відводили для того, щоб очистити будинок, тіло і душу. Тому свято і отримало таку назву.

Згідно з повір'ям, вода на Чистий четвер має особливу силу. Тому вважається, що перше, що необхідно зробити після пробудження, - зануритися в водоймі.

Також вважається, що якщо напередодні вночі опустити в посудину з водою срібний предмет, а вранці вмитися цією водою, людина буде здоровою і красивою. Цей ритуал також був покликаний захистити від пристріту.

Після очищення тіла, в Чистий четвер прийнято влаштувати генеральне прибирання в будинку. Вважається, що прибирати і мити кімнату необхідно від найдальших кутів до порогу.

Тільки прибравши в будинку і помолившись, прийнято приступати до приготування писанок, крашанок і пасок. Вважається, що якщо паски вийдуть хорошими, то і весь рік буде щасливим, і навпаки.

Заборони в Чистий четвер

У Чистий четвер не можна залишити будинок або квартиру без прибирання. Вважається, що це принесе негатив і нещастя на весь майбутній рік.

Також забороняється виливати воду, якою мили в будинку, на території двору. Наші предки вірили, що вода в Чистий четвер забирає весь негатив, а якщо її вилити у дворі, то і погана енергія залишиться.

Заборонено в цей день сваритися, робити капості і залишати у своєму житті негатив. Необхідно провести очистку своїх думок і душі від поганих помислів і сміття.

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Мукачівщині, Тячівщині та в Іршаві 30 березня
Читайте на ГК:На Закарпатті за минулу добу зробили 440 щеплень від COVID-19
Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зафіксували 6 випадків керування у нетверезому стані
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...