1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Як на Закарпатті освячують вербові галузки у Цвітну неділю (ФОТО)

12.04.2020 19:30 Культура

Сьогодні, 12 квітня, греко-католики та православні відзначають Вхід Господній до Єрусалиму, або ж Вербну, Цвітну неділю.

Сьогодні, 12 квітня, греко-католики та православні відзначають Вхід Господній до Єрусалиму, або ж Вербну, Цвітну неділю.

Цього дня у церквах освячують вербові галузки. Священики проводять богослужіння без вірян, бо ж карантин, інформує "КО".

Закарпатська журналістка розповіла, як вона освячувала вербу та її рідні, знайомі.

Вербові котики я купила наприкінці лютого на Зеленому ринку в Ужгороді від пані Регіни. За букет заплатила 20 грн. Вдома поставила у вазу, засушила їх. Але я звикла мати свіжі галузки, тому вчора пішла до річки Уж в Перечині і, як не дивно (верба давно розпустилася, котики розпушилися), знайшла нерозпушені.

До освячення вербових галузок приготувалася. Поставила їх вдома на стіл, запалила свічку, поставила свячену воду. Включила комп’ютер, знайшла Богослужіння в прямому ефірі, яке транслював телеканал М-студіо з собору Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія Мукачівської греко-католицької єпархії і разом із священиками молилася. Після покропила свої галузки.

Мої родичі на Іршавщині також вдома слухали Літургію по ТБ і самі освятили вербу.

Знайомі з Мукачева кропили мицьки вдома, але завтра підуть до церкви по вербу, бо вважають, що освячена верба в церкві має більшу силу.

«Наш священик казав, що на території церкви поставлять освячені галузки і хто бажає, може взяти собі додому. Завтра підемо і візьмемо», – повідомив Микола Іванович.

Тетяна Грицищук, фото автора

Нагадаємо про освячені паски з крамниці на стіл. Новації цьогорічного Великодня (ВІДЕО)

Читайте на ГК:На Іршавщині планують закріпити за кожним навчальним закладом працівника поліції (ФОТО)
Читайте на ГК:На дорогах Іршавщини велосипедисти в небезпеці (ФОТО)
Читайте на ГК:На Іршавщині затримали чоловіка, через якого згорів гектар лісових угідь (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...