1. Новини Закарпаття
  2. >

Провідного актора Закарпатського муздрамтеатру Анатолія Мицака удостоєно звання "Заслужений артист України" (ФОТО)

01.04.2020 10:24 Культура

До Міжнародного дня театру указом Президента України провідного актора Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру Анатолія Мацака удостоєно високим званням.

До Міжнародного дня театру указом Президента України провідного актора Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру Анатолія Мацака удостоєно високим званням.

Анатолій Миколайович народився на мальовничій Полтавщині. Закінчив Київську республіканську студію естрадно-циркового мистецтва за спеціальністю «артист естради вокального жанру». Працював у Запорізькій, Чернігівській та Ставропольській філармоніях. З 1975 року - на сцені Закарпатського муздрамтеатру.

За 45 років зіграв понад півсотню головних ролей. Дружина Розалія також віддала кращі роки найбільшому театру Закарпаття як акторка і хореограф. Особливо виразно Анатолій Мацак став проявлятися в останній період, коли зі сцени відійшла плеяда старших акторів і він по суті став незамінним у своїй віковій групі. Майже кожен спектакль на великій сцені не минає без його помітної участі. Виконані ним ролі відрізняється психологічною глибиною та переконливістю. У 2017 році актор отримав обласну театральну премію імені братів Шерегіїв.

Останні роботи Анатолія Мацака (Іван у «Вуйці з крилами», старий Жменяк у «Жменяках», Тарас Шевченко у «Думи мої, думи…») засвідчили про зрілість майстра, опанування ним широкого діапазону акторського ремесла. У колективі Анатолія Миколайовича поважають за порядність, скромність, виваженість, відповідальне ставлення до роботи. Тож високе звання «Заслужений артист України» є цілком на часі. Тим паче, що у травні актор відзначатиме поважний ювілей – своє 70-річчя.

Олександр Гаврош, завідувач літературно-драматичної
частини Закарпатського академічного українського обласного
музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв.

Нагадаємо, На Великдень додому з’їдуться 200 тис. українців, - ДПСУ

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Мукачівщині, Тячівщині та в Іршаві 30 березня
Читайте на ГК:На Закарпатті за минулу добу зробили 440 щеплень від COVID-19
Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зафіксували 6 випадків керування у нетверезому стані
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...