1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

30 років тому в будівлі американського Конгресу встановили погруддя Лайоша Кошута

14.03.2020 18:17 Культура Ексклюзив Голос Карпат

Пам’ятник відкрили одразу після зруйнування Берлінської стіни рівно на 150-річчя перебування лідера угорської революції 1848-49 років у США, куди він прибув на запрошення тодішнього 13-го президента.

Пам’ятник відкрили одразу після зруйнування Берлінської стіни рівно на 150-річчя перебування лідера угорської революції 1848-49 років у США, куди він прибув на запрошення тодішнього 13-го президента.

З нагоди 172-ліття визвольного повстання вінки та квіти до підніжжя монумента поклали Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини у США Ласло Сабов, в.о. мінстра морського флоту країни Томас Модлі, депутат парламенту від партії республіканців Гарріс Анді, інші поважні особи. До слова, останні два мають угорське коріння. Батьки Томаса Мадлі виїхали з Угорщини після подій 1956 року, коли радянські війська танками придушили визвольну боротьбу угорського народу за свою незалежність.

Ласло Сабов згадав історичну промову Лайоша Кошута перед представниками обидвох палат Конгресу, закликав віддати шану всім героям демократичних завоювань.

До речі, поруч із погруддям “батька” угорської революції 1848-49 років, знаходяться такі ж пам’ятні скульптури колишнього президента Чехословаччини Павела Гавела та популярного прем’єр-міністра Великобританії Вінстона Черчіля.

“Отож, святкуймо і вщановуймо разом мужніх борців за демократію, права і свободи громадян,- наголосив угорський дипломат.- У нас спільні цінності й інтереси, політичні, культурні та військові традиції.”

Промовець закликав допомагати один одному, зокрема в розбудові кращого суспільства, і особливо зараз, коли на планеті вирує страшна епідемія.

У своєму виступі Гарріс Анді підкреслив, що навіть такі маленькі країни, як Угорщина і Чехія, здатні впливати на політику США, коли мова йде про такі “невмиручі та благородні цінності, як свобода, незалежність, демократія, права людини.”

Пам’ятники та погруддя лідера угорської революції встановлені також в інших містах США, зокрема, Нью-Йорці, Лос Анжелесі, Клівленді, Алгоні, штат якої навіть має окремий округ Кошута.

Нагадаємо, на Закарпатті затримали прикордонника: просив $800 доларів за сприяння в контрабанді тютюну до Угорщини (ФОТО)

Читайте на ГК:У Будапешті громадянин Йемену намагався згвалтувати жінку прямо на автобусній зупинці
Читайте на ГК:Угорщина на першому місці серед країн ЄС з вакцинації проти ковіду
Читайте на ГК:В Угорщині - максимальна кількість смертей від коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...