1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Школярі Ужгорода зняли фільм про Кобзаря та його муз (ФОТО, ВІДЕО)

10.03.2020 19:37 0 Культура

Роботу, яку презентували сьогодні в Ужгородській лінгвістичній гімназії імені Т.Г. Шевченка, ще позиціонують як кіноетюд.

Як повідомив zak-kor.net, прем'єра театралізованого літературно-музичного кіноетюду “Відречення від кохання за ключ, нею загублений” відбулася сьогодні в актовій залі ужгородської Лінгвістичної гімназії імені Т. Г. Шевченка. За словами директорки закладу Любові Попович, над роботою, яка розповідає про життєвий шлях Великого Кобзаря, працювали як педагоги навчального закладу, так і самі учні.

Кіноетюд приурочений до 206-ї річниці з дня народження Тараса Григоровича, у фільмі, зокрема, зосередили увагу на романтичних стосунках, які надихали поета в різні життєві періоди (від дитячих років і до кінця його днів).

Зйомки проводили на мальовничих локаціях міста, зокрема біля пам’ятника Тарасу Шевченкові на площі Народній, а також у Закарпатській обласній філармонії, обласному краєзнавчому музеї імені Т.Легоцького, Закарпатському академічному обласному театрі ляльок “Бавка”, Ужгородському греко-католицькому кафедральному соборі, Закарпатському обласному художньому музеї ім. Йосипа Бокшая.

У фільмі, над яким працювали понад 3 місяці, дебютували 9 учнів (від 6 до 10 класу). Троє зіграли Тараса Шевченка у дитинстві та юності, також у кіноетюді зображені дівчата й жінки, які відіграли особливу роль у житті Кобзаря: у дитинстві - Оксана Коваленко, далі Ядвіга Гусиковська, Варвара Рєпніна, Ганна Закревська, Катерина Піунова, Ликера Полусмак.

Наголосили, що, хоч і короткочасні, захоплення цими жінками надихали Тараса Шевченка на написання віршів, як-от “Катерина”, Причинна”, “Тризна” тощо. Крім того, у Лінгвістичній гімназії розгорнули й тематичну виставку з нагоди Шевченківських днів.

Нагадаємо, Вийшов друком ювілейний 50 випуск шкільної газети «Кобзареві світанки» школи №2 імені Тараса Шевченка (ФОТО)

Читайте на ГК: В Ужгороді відбулася сесія міськради: що вирішили депутати (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді завтра частково відключать воду
Читайте на ГК:В Ужгороді чоловік вдарив жінку ножем в груди на грунті ревнощів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...