1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У столиці Закарпаття вшанували 100-річчя від дня народження поета Йосипа Архія (ФОТО)

10.03.2020 09:09 Культура

Його потужну животворну силу мали можливість відчути краяни, які зібралися в Національній спілці письменників Закарпаття з нагоди вшанування 100-річчя від дня народження Йосипа Архія

Його потужну животворну силу мали можливість відчути краяни, які зібралися в Національній спілці письменників Закарпаття з нагоди вшанування 100-річчя від дня народження Йосипа Архія

Він був уродженцем Радванки,  поетом, педагогом, представником молодої інтелектуальної еліти краю складних, турбулентних 40-х років 20 століття.

Зустріч з Йосипом Архієм – поетом стала для мене особисто приємною, хоч і гіркою несподіванкою. Бо, як не прикро, знала його, як педагога, організатора освіти( Інститут ПКВ, облвно, 15 -та школа) і, на жаль, практично нічого про життя і творчість цієї непересічної особистості, поета, патріота, громадянина, безмежно залюбленого у вітцівщину, рідний край, Україну.

Дякую всім, а особливо родині, хто долучився до глибокого і змістовного представлення Йосипа Архія, письменника, широкій публіці. Письменника, який ставив собі за мету возвеличувати у слові рідний народ, пробуджувати в людей національну пам’ять, сіяти в свідомість українськість. У ті непрості часи він писав: “Моя ціль одна – писати для народу і по народному. Доказати, що мова та багата на слово, на красні вирази…”
Як бачимо, і через століття мета громадянина, патріота не втратила актуальності. І не втратить довіку, бо мова – то серце народу.
Зустріч через століття торкнула і душу, і розум. Перечитала збірку Йосипа Архія “Чуття вогненне молоде”… згадала непрості дороги у світах моїх кревних… Думаю, життєве творче полотно сина Срібної Землі, її співця і вчителя, ще чекає своїх дослідників і пошановувачів. бо саме на таких, вивірених часом, непересічних творчих долях маємо виховувати майбутні покоління, - відзначила на своїй сторінці у Мережі Фейсбук Ольга Тимофієва.

 

Нагадаємо, «Тобі, Виноградів»: у Виноградові відкрили виставку місцевої художниці Гелени Матій (ВІДЕО)

Читайте на ГК: В Ужгороді відбулася сесія міськради: що вирішили депутати (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді завтра частково відключать воду
Читайте на ГК:В Ужгороді чоловік вдарив жінку ножем в груди на грунті ревнощів (ФОТО)
 
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...