1. Новини Закарпаття
  2. >

3акарпатський художник Юрій Боднар презентував творчу виставку "Філософія проміння" у Чернівцях (ФОТО)

05.03.2020 15:22 Культура Ексклюзив Голос Карпат

В рамках всеукраїнського туру відкрилася персональна виставка живописних творів «Філософія проміння» закарпатця Юрія Боднаря у м.Чернівці.

В рамках всеукраїнського туру відкрилася персональна виставка живописних творів «Філософія проміння» закарпатця Юрія Боднаря у м.Чернівці.

Урочисте відкриття експозиції пройшло 3 березня в мистецькій галереї Вернісаж. Представлено енергетично потужні і глибоко - філософські роботи художника, які нікого не залишають байдужим.

Народився Юрій Васильович 28 червня 1955 року на Іршавщині в селі Довге. Талановитий художник навчався в Тернополі в Республіканській школі декораторів-рекламознавців.

Свій творчий шлях Юрій Боднар розпочав у 1978 р. Митець працює у станковому та монументальному живописі, проявивши себе в жанрах пейзажу, портрету і сюжетно-тематичної композиції. Твори виконує переважно темперою та олійними фарбами.

За словами автора, «твір митця є тоді гармонійним і повноцінним, коли при його творінні співпрацюють всі фактори: і душа, і розум, і емоції, і тіло». 

Інтер'єр галереї Вернісаж оформлений у середньовічному стилі. Світло, що проникає крізь вітражні вікна, створює свою особливу ауру - атмосферу з романів про лицарів і прекрасних дам.

«В мене було враження що ці неймовірні твори були створені спеціально для цього стилю інтер’єру» - каже Голосу Карпат член НСХУ Микола Яцурак, колега Юрія Боднаря.

3акарпатський митець знайшов власний стиль і авторський почерк, який зустрічається у древній іконографії та отримав влучну назву «променизм». Живописні полотна митця наче залиті й наскрізь просякнуті сонячним промінням. На одних воно яскраве і чисте, а на інших – немов пробивається крізь перешкоди. Світлоносні промені, що не мають визначеного джерела і підсвічують всю роботу зсередини, формують цілі площини, через які зображення оживає, рухається, то наближаючись, то віддаляючись від глядача. 

3і слів пана М.Яцурака, твори закарпатського художника відзначаються асоціативністю, символічністю й алегоричністю, мають продуману іконографічну пластику і багату колористичну палітру.

«Це речі глибокі, про великий внутрішній світ. Полотна представлено метрові, переважно у сакральному стилі. Дуже важливо, що Юрій Боднар пленерист, тобто він не сидить тижнями - місяцями - чи навіть роками у майстерні, а працює на свіжому повітрі. Це дуже важливо. 3адача художника показати емоцію, що він і робить. У спілкуванні Юрій веселий, компанійський і позитивний,» - розповідає п.Яцурак.

Із 1989 р. Юрій Боднар ― постійний учасник місцевих, регіональних, республіканських та всеукраїнських виставок; міжнародних експозицій та пленерів, симпозіумів і фестивалів у 2005-2013 рр. - Польща, Словаччина, Хорватія. Митець нагороджений Першою премією  «Matica Slovenska» на IV Бієнале Іконопису та Сакрального мистецтва Карпатського Єврорегіону - 2011 р.

Наразі триває Всеукраїнський тур Юрія Боднаря - вже відбулася творча експозиція у Львові, після цієї пройде у Івано-Франківську в художньому музеї, а згодом у інших містах України, таких як Київ та Харків.

«На відкритті було багато поважних гостей, не лише з Чернівців, а й з Івано-Франківська, Львова, Коломиї, 3акарпаття… Всі вітали-хвалили» - підсумовує Микола Яцурак. 

Роботи Юрія Боднаря знаходяться в приватних збірках у Франції, США, Ізраїлі, Німеччині, Тунісі, Італії, Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та в Україні.

Твори Юрія Боднара поповнили постійно діючі експозиції Національного краєзнавчого музею - м.Тернопіль, Музею козацтва у м. Батурин та фонди Закарпатського обласного художнього музею ім. Й. Бокшая - м.Ужгород.

Як проходило відкриття живописної виставки закарпатця Юрія Боднаря та які полотна представлені у мистецькій галереї Вернісаж м.Чернівці, дивіться на чаруючих світлинах Миколи Яцурака.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нагадаємо, Хустянам презентували «Філософію проміння» відомого митця Юрія Боднаря

Читайте на ГК:Що відбулось на Закарпатті, Мукачівщині, Тячівщині та в Іршаві 30 березня
Читайте на ГК:На Закарпатті за минулу добу зробили 440 щеплень від COVID-19
Читайте на ГК:На Закарпатті за добу зафіксували 6 випадків керування у нетверезому стані
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...