1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ужгородський готель угорського походження: готель «Закарпаття» спроєктований архітектором Мігалем Ґере (ФОТО)

02.03.2020 23:55 0 Культура
 

Готель «Закарпаття» в Ужгороді мав повністю угорське походження — починаючи від проєкту і закінчуючи постільною білизною в номерах.

Спроєктований цей панельний мегаліт у 1977 році співробітником проєктної організації з Дебрецена ÉVM Debreceni Tervező Vállalata — архітектором Мігалем Ґере (Gere Mihály). Ця ж організація розробила проєкти готелів Bratislava у столиці Словаччини та «Черемош» у Чернівцях. Інтер'єр готелю спроєктував дизайнер Пийтер Могачі (Mohácsi Péter).

"За цей проєкт молоді фахівці, яким на той час було тридцять з гаком, отримали престижну архітектурну премію ім. Міклоша Ібля. До слова, ця відзнака досі вручається найкращим архітекторам Угорщини.

Будівництво готелю розпочалось у тому ж 1977 році, а завершилось у 1979. Головним підрядником виступила Державна будівельна компанія медьє Саболч, залучена через угорську експортну організацію Émexport та Міністерство зовнішньої торгівлі", - пише у соцмережі Фейсбук Олег Олашин.

На спорудженні готелю постійно працювало близько 250 будівельників з Ньїредьгази, у пікові періоди — до 400. Крім зарплати, вони отримували надбавку у розмірі 20%, добові з розрахунку 7-9 рублів на день, а також щоквартальну премію в розмірі 120 рублів. Приготування їжі для працівників здійснювалося також угорським субпідрядником.

Одинадцятиповерховий отель був розрахований на 600 осіб та мав 320 номерів. Залізобетонні панелі для споруди постачались із заводу в Дебрецені. Щоб перевезти 4470 панелей було зроблено близько тисячі автомобільних рейсів між Дебреценом та Ужгородом.

З Угорщини було завезено обладнання для кухні, посуд, постільну білизну та одяг для персоналу. Меблі, що відповідали класу тризіркових готелів, також постачались фірмою BUBIV з Будапешту. Готель був обладнаний чотирма швидкісними фінськими ліфтами.

Нагадаємо, Томаш Масарик: яке значення мав перший президент Чехословаччини для розвитку Закарпаття.

Читайте на ГК: В Ужгороді відбулася сесія міськради: що вирішили депутати (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді завтра частково відключать воду
Читайте на ГК:В Ужгороді чоловік вдарив жінку ножем в груди на грунті ревнощів (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...