1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Ужгород приймав закарпатських учасників ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (ФОТО)

01.03.2020 19:34 Культура

Четвертий етап конкурсу проходив на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Четвертий етап конкурсу проходив на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

29 лютого Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти радо зустрів учасників четвертого етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Біографія засновника конкурсу – це свідчення того, як пересічна людина своєю працею може стати не тільки людиною успішною і багатою, але й залишатися великим патріотом України, свідомим українцем й у далекому зарубіжжі. Діяльність Петра Яцика на благо України–життєвий приклад для кожного школяра і кожного свідомого українця.

Із теплим словом до учасників зібрання звернулася заступник директора інституту з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук Т.Д. Гнаткович. У вітанні до учасників змагань вона зазначила, що знання державної мови відкриває широкі перспективи для здобуття вищої освіти, становлення і духовного зростання особистості. Відрадно, що учасниками конкурсу стали й студенти, майбутні працівники торгівлі, сільського господарства культури та освіти.Представник Ліги українських меценатів, кандидат педагогічних наук, доцент, письменник П.М. Ходанич у своєму виступі наголосив про націєтворче значення української мови, факторі об’єднання української діаспори. Вивчення української мови у школах національних меншин на Закарпатті має свою специфіку, що відображено в нашому законодавстві. Тому приємно бачити серед учасників конкурсу і переможців його третього етапу етнічних угорців, німців, румун, росіян.

Перед початком конкурсних змагань відбулося нагородження переможців III етапу конкурсу, а це 29 учнів та студентів області. Їм було вручено почесні грамоти Ліги українських меценатів і департаменту освіти та науки облдержадміністрації, також бібліотечки сучасної української літератури. До кола переможців увійшли учні практично з усіх районів Закарпаття.

Джерело: Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освітиНагадаємо, Козик Вікторія з Мукачева здобула перше місце на Міжнародному конкурсі з української мови ім. Петра Яцика

Читайте на ГК:В Ужгороді школярі зачитали реп-біографію Лесі Українки (ВІДЕО)
Читайте на ГК:В Ужгороді за добу майже вісімдесят нових інфікованих Covid-19
Читайте на ГК:В Ужгороді на річці оселилася пара лебедів (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...