1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужгороді відкрилася виставка художника-аматора Міхая Повка з Виноградівщини

28.02.2020 18:00 Культура

У приміщенні Генерального консульства Угорщини в Ужгороді 25 лютого презентувалася виставка художника-аматора Міхая Повка.

У приміщенні Генерального консульства Угорщини в Ужгороді 25 лютого презентувалася виставка художника-аматора Міхая Повка.

Міхай Повк народився у 1955 році у Новому Селі на Виноградівщині, інформує Кarpat.in.ua.

Після закінчення школи вступив на історичний факультет Ужгородського державного університету, котрий закінчив у 1978 році. Відтак працював на різних посадах державної служби. Малювання спершу було його хоббі, пізніше почав займатися цим частіше – як дозволяв час. А після виходу на пенсію малюванню присвячує дедалі більше часу.

«Сьогодні нас тут знову зібрала мистецька подія. Ми відкриваємо виставку митця, котрий уперше представляє свої картини широкому загалу, – зазначив під час відкриття консул Ласло Куті. – З цієї нагоди митець видав і чудовий каталог, у котрому зауважує, що він – «художник-аматор». Але після детального ознайомлення з його картинами мушу зазначити, що було б краще написати – «закарпатський художник». Закарпатський художник, котрий пов’язаний із людьми, цією землею, природою. Дивлячись на картини, хочу побажати творцю, щоб він ще довго творив на нашу радість».

Ласло Куті, відтак, передав слово самому митцю Міхаю Повку.

«Хочу подякувати працівникам Генерального консульства за можливість експонувати тут свої роботи та допомогу в її організації. Дякую всім друзям, котрі прийняли моє запрошення та завітали на виставку, – зазначив художник, звертаючись до присутніх. – Тепер я мав би подякувати своїм учителям, котрі мене навчали та спрямовували на творчому шляху. Проте не можу цього зробити, бо таких не було. Я не вчився протягом довгих років у мистецьких навчальних закладах, у дитинстві нахил до малювання в мене також не спостерігався. Я займався саморозвитком. Все, що ви тут нині бачите, я створив сам».

Зазначалося, що у 35-річному віці, без жодного впливу, у житті художника сталися радикальні зміни. «Я взяв до рук звичайний шкільний пензлик та тюбик фарби і почав малювати. Я хотів зробити копію своєї першої картини декілька разів, проте жодного разу мені це не вдавалося так, як я б цього прагнув», – зізнався Міхай Повк. 

Мистецький шлях художника не раз обривався та стикався з перешкодами, адже у 1980-1990 роках стати художником-аматором було майже неможливо. Купляти фарби, полотна, рами було дуже важко. А про виставку він навіть не мріяв. У наші часи вже все змінилося.

«Вранці, коли людина встає – отримує від долі шанс на здійснення мрій. І в цьому може перешкодити їй лише одне: вона сама!» – вважає митець, котрий із радістю констатував, що одна з його мрій збулася, проте він має ще плани на майбутнє. Відтак, він подякував усім членам своєї родини, котрі допомогли втілити виставку в реальність.

«Ми живемо разом уже 42 роки. Коли він почав малювати, я спонукала його до цього – хай пробує, може й вийде. Я бачу, наскільки він розвинувся, наскільки змінився та вдосконалився впродовж років і дуже пишаюся ним!» – каже дружина, Ілона Повк, котра працює вчителем історії у середній школі №10 з угорською мовою навчання ім.Габора Дойко.

Улюблені картини дружини, як і митця, – зимові пейзажі. Їхньому сину Ласло до вподоби зображені квіти, тож він іноді спонукає батька на створення саме таких картин.

Міхай Повк малює на різні теми: пейзажі, натюрморти, нефігуративні картини, що викликають філософські думки. Його картини випромінюють любов та повагу до закарпатських пейзажів, до всього всесвіту. Роботи митця можна  знайти в приватних колекціях не лише в Україні, а й за кордоном, від сусідніх країн – до Австралії.

Виставка діятиме в приміщенні Генерального консульства Угорщини в Ужгороді протягом одного місяця.

Вікторія Рего, Kárpátalja hetilap

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...