1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

"Виноградівські пацьорки" творять вишукане рукотворне диво (ФОТО)

24.02.2020 18:24 Культура

Сьогодні речі, зроблені руками, або, як їх наразі на сучасний лад називають хенд-мейдом, завойовують дедалі більше прихильників.

Сьогодні речі, зроблені руками, або, як їх наразі на сучасний лад називають хенд-мейдом, завойовують дедалі більше прихильників.

Уже шостий рік у місті Виноградів успішно діє громадська організація «Виноградівські пацьорки», яка об’єднала майстринь різної вікової категорії та професій. Очолила мистецьку спільноту, яку можна сміливо назвати мистецьким брендом Виноградова, талановита і креативна молода жінка Ірина Іжганайтіс.

– Наша діяльність офіційно розпочалася у березні 2014 року. На той час новостворене творче об’єднання нараховувало близько 20 членів, які виготовляли свої вироби в різних стилях і техніках, зокрема, канзаші,  кераміка, гачкування, бісероплетіння, соломка, розпис, малюнок на камені, солоне тісто тощо. Одними з перших активних членкинь стали Тетяна Ворон, Наталія Бронзей, Тетяна Шпак, Катерина Шуба, Світлана Гаджега, Марія Олашин, Діана Добош, Ганна Пойдин. Потім долучилися Олена Капустянова, Марія Петраш, Ольга Андрашко, Ціала Філіп, Вікторія Продан та інші. Окремо хочу відзначити методиста райвідділу культури, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, організатора мистецького життя у місті, керамістку, роботи якої стали частиною туристичного бренду нашого району, Ольгу Гал, котра з самого початку підтримала нашу ініціативу. Долучившись до творчої спільноти, Ольга Михайлівна багато нам професійно допомагає, постійно підтримує і наставляє, бере активну участь у наших проектах. Загалом за шість років діяльності «Виноградівських пацьорок» через організацію пройшло понад півсотні майстрів рукоділля як відомих, так і початківців не лише з міста, а й району. Відрадно, що для багатьох із них це дало поштовх ще й для відкриття своєї власної справи, – розповідає Ірина Юріївна.

Виноградівські мисткині завжди охоче беруть участь у різноманітних заходах, що проходять у місті. Вони організовували майстер-класи для дітей та дорослих, під час яких ділилися тонкощами обраного виду рукоділля. Підведенням підсумку першого року творчої роботи стала захоплююча виставка «Зимові «Виноградівські пацьорки», що відбулася у районному історичному музеї. Відтоді тут вже неодноразово проходили презентації творчої громадської організації «Виноградівські пацьорки», кожна з них відрізнялася одна від одної цікавими роботами. Зокрема, в 2016 році свої неповторні керамічні роботи презентувала Ольга Гал, а вишукані квіткові композиції з бісеру Тетяни Ворон вдало доповнили виставку картин майстринь-вишивальниць бісером у 2017 році. Перше п’ятиріччя творчої діяльності «Виноградівських пацьорок» також ознаменувалося креативною виставкою в районному історичному музеї, яка відбулася минулого року. Крім того, майстрині-рукодільниці є активними учасницями ярмарків до Дня міста, фестивалю «Угочанська лоза», благодійних заходів та акцій. Вони охоче презентують свої ярмарки і в інших містах Закарпаття.

Учасниці громадської організації ведуть активне життя в Інтернет-мережі. Свого часу був розроблений сайт «Виноградівські пацьорки», де можна познайомитися з їхньою творчістю. А наразі вони є активними користувачами фейсбуку та інстаграму, через які розширився простір спілкування та можливості реалізовувати свої вироби, що користуються величезним попитом.

Та найкращою рекламою для майстринь-пацьорочок стали традиційні тематичні ярмарки, які вони проводять у пасажі між вулицями Миру і Шевченка у Виноградові. Тут для кожного відвідувача завжди є щось цікаве, можна підібрати особливий індивідуальний подарунок чи сувенір своїм близьким, друзям на будь-яке свято – декупажні пляшки і баночки, фітокомпозиції, картини, прикраси, коробки для речей та всіляких дрібничок, м’які іграшки тощо. І завжди «Виноградівські пацьорки» не перестають дивувати не лише жителів нашого краю, а й гостей та туристів, щоразу доповнюючи асортимент новими оригінальними витворами у цікавих сучасних техніках. Вражають жіночі прикраси зі скла та бісеру від Катерини Шуби, захоплюють тематичні композиції Тетяни Шпак, малечі і дорослим подобаються безпечні гіппоалергенні іграшки Вікторії Продан, милують око витвори у техніці декупаж від Марії Петраш та Ольги Андрашко, вишивані картини Катерини Фулитко, а сутажні прикраси з натуральним камінням від Ірини Іжганайтіс давно вже полонили серця модниць із усіх усюд. Кожна річ зроблена витончено, зі смаком, а головне – в ній вкладена душа і любов автора. Дивуєшся, як ці талановиті люди своїми вмілими руками виготовляють справжні шедеври. Від одного споглядання на ці неймовірно яскраві роботи переповнює радість, задоволення і насолода. А отримати рукотворний подарунок у свою колекцію – надзвичайно приємно.

– За час нашої діяльності ми провели вже близько тридцяти ярмарків. Уже маємо погоджений план подібних заходів і на цей рік. Зокрема, будемо раді бачити наших шанувальників на весняному ярмарку – 2-7 березня; пасхальному – 6-18 квітня, традиційному щорічному червневому – по середах, четвергах і п’ятницях; ярмарку «Золота осінь» – 7-10 жовтня, а також новорчіно-різдвяному, що проходитиме з 14 грудня по 6 січня. Тож запрошую всіх талановитих умільців долучатися до нас і разом творити красу. Ми завжди раді прийняти до своїх лав нових учасників, допомагаємо їм зростати творчо, ділимося досвідом. Ось і нещодавно до нас приєдналися цікаві молоді мисткині Аня Країло з Фанчикова та Діана Оларь з Виноградова, які подивували цікавими сучасними новинками. Впевнена, що їх витвори завоюють серця багатьох поціновувачів нашої творчості. Адже для кожного митця надзвичайно приємно чути схвальні відгуки, бачити задоволення і посмішку на обличчі. Такі відчуття додають наснаги митцям, стимулюють кожного з нас ще більше працювати над собою, аби створювати щось нове, дарувати насолоду оточуючим, – підсумувала Ірина Іжганайтіс.

Ми щиро бажаємо нашим «пацьорочкам» натхнення і з нетерпінням чекатимемо на зустріч із їхнім вишуканим рукотворним дивом.

Любов ТОКАЧ, "Новини Виноградівщини"

Нагадаємо, в Ужгороді презентували виставу "Це все вона" за участі Римми Зюбіної (ВІДЕО)

Читайте на ГК:“Вбіг схвильований чоловік зі словами…”: що трапилося на Виноградівщині після півночі? (ФОТО)
Читайте на ГК:Сучасне мистецтво процвітає: у Виноградові відкрили першу персональну вставку юної художниці (ФОТО)
Читайте на ГК:Вулична бійка переросла у стрілянину: подробиці конфлікту на Закарпатті (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська