1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Аттіла Коприва “завойовував” берегівчан та їх гостей (ФОТО)

20.02.2020 20:33 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Персональна експозиція художніх полотен закарпатського живописця Аттіли Коприви відкрилась у великому виставковому залі угорського консульства в Берегові.

Одночасно з подією, нещодавно задіяному мистецькому центрі присвоїли ймення знаного закарпатського угорського художника Мігая Мункачі, якому сьогодні виповнилося б 176 років.

Завідуючий кафедрою Закарпатського інституту мистецтв, доцент Аттіла Коприва нині виніс на суд щанувальників близько 30 різножанрових полотен.

“Для творчості митця характерні яскравий колорит і експресія,- зауважив у вітальному слові Генеральний консул Угорщини в Береговаі Матяш Сіладі.- Його краєвиди, портрети відкривають нове бачення навколишнього. Попередня виставка Франциска Ерфана несподівано користувалась надзвичайною популярністю. Сподіваємось, що і ця експозиція матиме не менший успіх.”

Аттіла Коприва – учасник багатьох вітчизняних і міжнародних виставок. Його роботи “Срібна земля”, “У променях літа”, ”Угорське подвір’я” та інші користуються заслуженою популярністю у шанувальників мистецтва.

“У Аттіли досить рано проявився потяг до живопису,- розповідає Голосу Карпат мама художника.- Першим помітив це батько, хоч він, аграрій, хотів, аби син продовжив його справу. Проте, зрозумівши пристрасть сина, прийняв мудре рішення, взяв за руку хлопчину й відвів до Мукачівської художньої школи.”

З першого разу талановитого підлітка до навчального закладу не прийняли. Ще рік персонально займався в одного знаного художника і лише тоді поступив до омріяної школи.

На персональну виставку Аттіли Коприви в Берегові завітали численні колеги, шанувальники мистецтва з усієї області, зокрема єпископ-ординарій римо-католицької церкви Закарпаття Антал Майнек, знаний колекціонер Ласло Ковач, “брат по пензлю” Петр Мадл із дружиною, інші поціновувачі.

“Головне моє кредо – добиватися у своїх роботах єдності форми і змісту,- зауважив при відкритті виставки Аттіла Коприва.- Намагаюсь всі свої полотна малювати з любов’ю, якщо писати без неї – нічого путнього не вийде.’

Живописець поділився з Голосом Карпат, що головна тема його творів – це полікультура Карпат, їх і краса тих людей, що тут проживають.

Відрадно, що експозицію в Берегові відвідали не лише особи так званого зрілого покоління, але й молодь, яка прискіпливо приглядалась до творів художника.

-         Подобається?,- запитав.

-         Дуже.

Це були учениці Берегівської ЗОШ № 5, які також займаються живописом, прийшли сюди зі своєю наставницею, і в майбутньому мріють теж стати відомими художницями.          

Що ж, твори Аттіли Коприви – гідний приклад для наслідування.

 

Микола Горват

Нагадаємо, в Ужгороді давала уроки майстерності піаністка з Угорщини (ВІДЕО)

Читайте на ГК:У Києві затримали закарпатських ромів, які обкрадали перехожих (ФОТО)
Читайте на ГК:У Берегові проводять перевірки дотримання самоізоляції хворих з Covid-19 (ФОТО)
Читайте на ГК:Берегове отримало ігрові поля для гри в шахи (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...