1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

У Берегові презентували черговий номер літературного журналу “Разом” (ФОТО)

30.01.2020 16:34 0 Культура Автор: Голос Карпат
 

Угоромовне видання такого типу – єдине на Закарпатті.

У друкованому вигляді почало виходити з 2002 року, а раніше розповсюджувалось як самвидав.

“Закарпатська угоромовна література довгі роки існувала без власної трибуни,- каже Голосу Карпат президент журналу, відомий поет Ласло Фабіан Вари.- Нині ж як уже визнані письменники, поети, публіцисти, митецтвознавці тошо гуртуються навколо журналу “Együtt” (“Разом”), який надає свої шпальти всім талантам.”

Презентація першого в нинішньому році номеру видання відбулася 29 січня в актовому залі консульства Угорщини в Берегові. Зустріч відкрив перший заступник керівника дипломатичного відомства, член Національної спілки письменників Угорщини Мігай Андраш Беке.

“Цим заходом започатковуємо вже традиційну мистецьку програму “Погляд в літературу”,- наголосив посадовець.- Сподіваємось, що зуміємо представити широкому загалу нові твори як уже знаних майстрів пера, так і молодих авторів.”

Перший цьогорічний номер журналу представив директор видання Дьєрдь Дупка. Він розповів також про майбутні публікації, пріоритети діяльності друкованого органу.

Присутніх тепло вітав Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, який відзначив вагомий вклад закарпатських митців у загальну національну літературу, бажав їм подальших творчих успіхів.

Окрасою зібрання стали покладені на музику вірші класиків Шандора Петефі, Міклоша Радноті та закарпатця Бейли Кечкийша у виконанні теж знаного в області поета Гергеля Марчака.

Нагадаємо, успішно пройшов акредитацію Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ.

Читайте на ГК:На Берегівщині дітям допомагають молодіжні осередки (ФОТО)
Читайте на ГК:У Виноградові чоловік побив і пограбував пенсіонерку в її власному будинку (ФОТО)
Читайте на ГК:Збут метамфетаміну в Берегові: підозрюваного взято під варту
Цей матеріал також доступний на таких мовах:
загрузка...