Угоромовне видання такого типу – єдине на Закарпатті.
У друкованому вигляді почало виходити з 2002 року, а раніше розповсюджувалось як самвидав.
“Закарпатська угоромовна література довгі роки існувала без власної трибуни,- каже Голосу Карпат президент журналу, відомий поет Ласло Фабіан Вари.- Нині ж як уже визнані письменники, поети, публіцисти, митецтвознавці тошо гуртуються навколо журналу “Együtt” (“Разом”), який надає свої шпальти всім талантам.”
Презентація першого в нинішньому році номеру видання відбулася 29 січня в актовому залі консульства Угорщини в Берегові. Зустріч відкрив перший заступник керівника дипломатичного відомства, член Національної спілки письменників Угорщини Мігай Андраш Беке.
“Цим заходом започатковуємо вже традиційну мистецьку програму “Погляд в літературу”,- наголосив посадовець.- Сподіваємось, що зуміємо представити широкому загалу нові твори як уже знаних майстрів пера, так і молодих авторів.”
Перший цьогорічний номер журналу представив директор видання Дьєрдь Дупка. Він розповів також про майбутні публікації, пріоритети діяльності друкованого органу.
Присутніх тепло вітав Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, який відзначив вагомий вклад закарпатських митців у загальну національну літературу, бажав їм подальших творчих успіхів.
Окрасою зібрання стали покладені на музику вірші класиків Шандора Петефі, Міклоша Радноті та закарпатця Бейли Кечкийша у виконанні теж знаного в області поета Гергеля Марчака.
Нагадаємо, успішно пройшов акредитацію Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ.
Читайте також:
- "Одна повістка вам чи дві наступному?" — новий мем із Зеленським підірвав мережу
- На кордоні знадобиться дозвіл і гроші: з 2025 року діють нові правила в’їзду до країн ЄС
- "Небесні яйця" впарили жару: в яку ціну дефіцитний продукт й чи беруть українці?
- Як врятуватися від мобілізації?: чоловіки знайшли непопулярний вихід