1. Новини Закарпаття
  2. >

Масляна в Україні-2020: дата і традиції

27.01.2020 12:52 Культура

Свято безпосередньо передує Великому посту і дозволяє "наїстися заборонених" продуктів досхочу.

Свято безпосередньо передує Великому посту і дозволяє

В Україні прийнято святкувати одне із стародавніх і шанованих слов'янських свят - Масляну. Вона присвячена приходу весни. Масляну прийнято святкувати протягом усього тижня, і звичайно ж - пекти млинці, повідомив Кореспондент.

Відразу після завершення свята починається Великий піст.

Коли буде Масляна в 2020 році

Свято є перехідним і безпосередньо залежить від дати Великодня. У 2020 році останній припадає на 19 квітня.

Щоб дізнатися, коли буде Масляна, необхідно від дати Великодня відняти 48 днів. У цей день почнеться Великий піст. Саме тиждень перед цією датою і є Масляною.

У 2020 році перший день свята припадає на понеділок, 24 лютого, а останній - на неділю, 1 березня.

Традиції Масляної

Головним символом свята є млинці. З ними пов'язана частина традицій і вірувань. Так, вважається, що перший млинець необхідно віддати птахам, як данину покійним родичам.

Якщо млинці в свято виходять смачними і красивими, то і рік буде хорошим. А ось занадто товсті або невдалі частування пророкують негаразди.

Також прийнято готувати оладки, пироги, сирники, булочки або пампушки тощо. В останній день традиційною стравою на столі вважається яєчня.

Кожен день Масляної має свою назву і традиції.

Другий день - Загравання. Прийнято веселитися і кататися на санках.Третій день - Ласунка. Потрібно приготувати безліч страв і пригощати ними гостей.Четвертий день - Розгул. Вважається, що веселитися потрібно з ранку до вечора.П'ятий день - Тещині вечірки. Зять готує вечерю для тещі з тестем і приймає їх у своєму будинку.Шостий день - Посиденьки зовиці. Невістка приймає своїх батьків і батьків чоловіка.Сьомий день - Прощена неділя. Необхідно попросити вибачення у всіх, перед ким ви винні, а також пробачити тих, хто образив вас, тих людей, перед яким ви завинили. У цей день прийнято спалювати солом'яне опудало.

Читайте на ГК:У Нацбанку вважають, що заробітчани цьогоріч перерахують в Україну на 8% більше
Читайте на ГК:Рада зобов'язала іноземців подавати біометричні дані під час оформлення віз
Читайте на ГК: В Україні можуть просунути в пріоритетності вакцинації від COVID-19 журналістів та священнослужителів
загрузка...