1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Закарпатець Іван Фізер став Народним художником України

23.01.2020 14:00 Культура

Президент присвоїв почесне звання відомому художнику Черкащини, який родом зі свалявської Лопушанки.

Президент присвоїв почесне звання відомому художнику Черкащини, який родом зі свалявської Лопушанки.

Гарна новина з‘явилася днями у Інтернет-мережі: художнику-викладачу кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Івану Васильовичу Фізеру Президент Володимир Зеленський присвоїв почесне звання "Народний художник України".

Відповідний указ з’явився на сайті офіційного інтернет-представництва президента України. Почесне звання присвоєно з нагоди Дня Соборності України.

Зазначимо, що український художник і скульптор Іван Фізер навчався у Львівському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва. Пензлю і різцю І. Фізера належить понад тисяча творчих робіт.

Митець є професором, заслуженим художником України  і лауреатом обласної премії імені Данила Нарбута, а також Всеукраїнської премії "Смарагдова ліра" у номінації "Образотворче мистецтво".

До речі, І.В.Фізер народився у Лопушанці 17 червня у 1953 році, а до школи ходив у Дусині. Торік він гостював у сестри Оксани Білас і завітав до цієї середньої загальноосвітньої установи, де мав зустріч з учителями й учнями. Координатором цього дійства стала ветеран педагогічної царини П. В. Гуйван. Дуже приємно, що наш земляк, який на Закарпатті народився, а на Черкащині знадобився, став народним художником у день Всеукраїнської злуки.

Іван Лазар

Нагадаємо, родом із закарпатської Лопушанки – серцем з усією Україною

Читайте на ГК:На Закарпатті вже зацвіли перші крокуси (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:На Свалявщині затримали 36-річного злодія, розшукуваного Мукачівською поліцією
Читайте на ГК:На Свалявщині п'яний водій Renault розбив машину, врізавшись у вантажівку (ФОТО)
загрузка...