1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

День Соборності України урочисто відзначили у центральній бібліотеці Сваляви

22.01.2020 10:43 Культура

22 січня, у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, наша держава відзначає День Соборності

 22 січня, у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, наша держава відзначає День Соборності

Як інформував "ЗІДО", урочистий захід до Дня Соборності пройшов у центральній районній бібліотеці Сваляви.

В урочистостях взяли участь голова Свалявської районної ради Мирослава Ливч, голова райдержадміністрації Роман Тарабій, заступник голови ради Клара Стегура, керівники комунальних установ району та працівники культури.
Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в Карпатській Україні. Тоді закарпатці нагадали про волю українців, висловлену 21.01.1919 на з’їзді Всенародних зборів у м. Хуст — про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві. Тоді ж відбулася 30-тисячна демонстрація українців, які спеціально прибули до столиці Карпатської України. Власне День соборності України встановлено 1999 року Указом Президента напередодні 80-ї річниці проголошення Акта Злуки.
Живий ланцюг – символ та головна традиція Дня соборності України. Сьогодні це свято відзначають створенням живих ланцюгів, які об’єднують Західну і Східну частини країни. Перший такий ланцюг створили в 1990 році, коли понад мільйон патріотично налаштованих українців взялися за руки і об’єднали шлях з Києва до Львова.

Нагадаємо, Закарпатці готуються відзначити День Соборності України

Читайте на ГК:На Закарпатті облагородили одну із «диких місцин» із оленячим колодязем (ФОТО)
Читайте на ГК:Головне за рік: Ключові події Свалявщини 2020 року
Читайте на ГК:На Закарпатті вандали пошкодили пам'ятник Пресвятої Богородиці (ФОТОФАКТ)

 

 

загрузка...